Turystyka

Utrudnienia na kładce Waniewo Śliwno, niski poziom wody

Kładka Waniewo -Śliwno, jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Narwiańskim Parku Narodowym. Niestety tymczasowo niski poziom wody, utrudnia turystom korzystanie z tego urokliwego przejścia. Jest jednak nadzieja, na poprawę tego stanu, synoptycy zapowiadają jeszcze w tym tygodniu opady.

Uzupełnieniem kładki Waniewo -Śliwno są pływające pomosty. Aktualnie bardzo niski poziom wody, który jest wynikiem niedoboru opadów, powoduje duże różnice poziomów kładki i pomostu, które w normalnych warunkach są na zbliżonym poziomie. Właśnie ta różnica jest sporym utrudnieniem w przejściu z pomostu na kładkę i odwrotnie.

Na stronie Narwiańskiego Parku Narodowego czytamy:

Podczas korzystania z kładki Waniewo – Śliwno prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zalecamy również, aby osoby starsze i rodziny z dziećmi były szczególnie uważne podczas przechodzenia przez nią. Proponujemy również, aby pomostem przeprawiała się mniejsza liczba osób, co znacznie ułatwi przedostanie się z promu na kładkę. Osobom o mniejszej sprawności ruchowej proponujemy skorzystanie z przeprawy w innym terminie.

Prognozy pogody, dają nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu coś się może zmienić, ponieważ jest szansa na większe opady deszczu. Jeżeli te prognozy się sprawdzą, znowu będzie można bezpiecznie korzystać z kładki i podziwiać piękną dolinę Narwi. Bieżące informacje dotyczące stanu kładki i ewentualnych zmian są regularnie aktualizowane na tronie internetowej Narwiańskiego Parku Narodowego

Źródło informacji i fot.: Narwiański Park Narodowy