Warto wiedziećWiadomości

80-latek wypił małe piwko, ściął drzewo i staranował hydrant [WIDEO]

Augustowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 80-latka, który kierował ciągnikiem. Senior najpierw ściął drzewo, później holował je za ciągnikiem na lince. Uszkodził hydrant i drogę gruntową. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dyżurny z augustowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o traktorzyście, który ściął drzewo i holując je uszkodził hydrant. Mężczyzna miał również uszkodzić drogę gruntową, która zdążył naprawić przed przyjazdem funkcjonariuszy, zasypując ją ponownie piaskiem.

Policjanci zatrzymali mężczyznę na jego posesji. Jak się okazało był on nietrzeźwy. Twierdził, że przed wycinką drzewa wypił tylko jedno małe piwo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Teraz śledczy ustalają zakres odpowiedzialności w związku z wycinką drzewa i zniszczeniem hydrantu.

Źródło informacji i wideo: KPP Augustów