Warto wiedziećWiadomości

Pościg za pijanym kierowcą, padły dwa strzały

W poniedziałek (24.07) , w czasie ucieczki, przed kontrolą drogową kierujący citroënem, próbował przejechać jednego z funkcjonariuszy, którzy podjęli za nim pościg. Policjant zmuszony był wykorzystać broń, z której oddał dwa strzały w kierunku uciekającego pojazdu.

W poniedziałek (24.07) od wczesnych godzin rannych trwają na podlaskich drogach kontrolę trzeźwości. W Małym Płocku (pow. kolneński), kilka minut po godz. 5, kierujący citroënem, nie zatrzymał się do kontroli, wymijając patrol, zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za tym kierowcą.

Ostatecznie w pościgu brały udział trzy patrole policji. Kierowca citroëna uciekał do pobliskiej miejscowości, przez kilkanaście kilometrów nie reagując na polecenia do zatrzymania. Prowadził samochód w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu zajeżdżając drogę pojazdom, które podejmowały próbę i jego zatrzymania.

– Kierowca w Janowie wjechał na prywatną posesję gdzie dalszą drogę ucieczki z zablokowały mu pojazdy policyjne, w momencie gdy funkcjonariusz próbował uniemożliwić dalszą jazdę, kierowca ruszył próbując przejechać funkcjonariusza. Policjant wykorzystał broń oddając dwa strzały w kierunku tego pojazdu. Za kierownicą citroëna siedział 28-latek który jak się okazało w organizmie miał blisko 2,70 promila alkoholu, miał również cofnięte uprawnienia. W samochodzie było 2 pasażerów. Kierowca został zatrzymany. Żaden z policjantów nie został ranny. Uszkodzone zostały dwa pojazdy funkcjonariuszy. W miejscu zatrzymania trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności – przekazał rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa

Podczas porannych kontroli policjanci w województwie zatrzymali 24 kierowców którzy wsiedli do samochodu na podwójnym gazie.

fot. zdjęcie archiwalne KMP Łomża