SPORT

Maksym Maksymov został Mistrzem Europy, a aż 7 medali trafiło do teamu z Wasilkowa

Mistrzem Europy I.K.O Nakamura w kategorii do 80 kg, został Maksym Maksymov. Bardzo dobrze spisali się również młodzi karatecy z Wasilkowa. W zakończonych Mistrzostwach, zdobyli 7 medali, a drużynowo uplasowali się na 4 miejscu, spośród 65 klubów polskich i zagranicznych.

Maksym Maksymov zdobył pierwsze miejsce w kategorii do 80 kg i został najlepszym zawodnikiem turnieju. Na mistrzostwach reprezentował on Ukrainę, która drużynowo zajęła 2 miejsce.

Natomiast młodzi zawodnicy z Kyokushin Team Wasilków, zdobyli 7 medali, w dwóch kategoriach:

🥉Zuzanna Kurza U12 -30 kg

O swoim klubie mówią, że jest malutki i biedny ale zawodnicy tego klubu, robią wszystko, żeby udowodnić, że warto w nich inwestować. Przez dziesięć lat swojej działalności osiągnęli bardzo dużo. Chyba nawet sami są tym pozytywnie zaskoczeni. Trzeba jednak przyznać, że do zawodów w których biorą udział podchodzą bez małomiasteczkowych kompleksów.

Gratulacje dla Maksyma i wielkie brawa dla młodych ambitnych i ich nauczyciela Mirosława Jurowczyka.