WIADOMOŚCI

Kino w Zespole Szkół Elektrycznych w nowej odsłonie

„Kino elektryk” – zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2021, został zrealizowany. Pomysł obejmował kompleksową modernizację pomieszczenia kina szkolnego. W placówce trwa też budowa Centrum Kształcenia Zawodowego. Zrealizowaną inwestycję i postępy prac przy CKZ oglądał zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.   

Na projekt BO2021 „Kino elektryk” zagłosowało 3819 białostoczan. Realizacja pomysłu kosztowała ponad 531 tys. zł. W ramach inwestycji całkowitą metamorfozę przeszło pomieszczenie kinowe w placówce. Został przebudowany dach, ściany i podłogi zostały poddane renowacji, odnowiono system oświetleniowy i grzewczy, zamontowano klimatyzację, kupiono fotele i sprzęt audiowizualny.

– Nowa sala kinowa prezentuje się imponująco. Dzięki tej inwestycji uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Po zakończeniu prowadzonych teraz prac przy budowie CKZ, dofinansowanych przez Unię Europejską, placówka będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla młodzieży i zorientowana na aktualne potrzeby uczniów.

W Zespole Szkół Elektrycznych realizowany jest projekt „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”, który ma się zakończyć w lutym 2023 roku. Wartość tej inwestycji to prawie 21 mln 853 tys. zł, w tym ponad 14 mln 991 tys. zł to dofinansowanie z UE. W ramach projektu budowane jest Centrum Kształcenia Zawodowego. Powstają w nowych budynku 23 nowe pracownie dydaktyczne i sala konferencyjna. Zostaną doposażone pracownie komputerowe i sale lekcyjne teoretycznych przedmiotów zawodowych w głównym budynku szkoły.         

Tekst: UM Białystok
fot.: Adam Ludwiczak