SPORT

Karateczki z Wasilkowa z 6 medalami Mistrzostw Europy [Foto]

6 medali wywalczyły karateczki z Kyokushin Team Wasilków na Mistrzostwach Europy IKO Nakamura 2024. Aż 2 z nich zdobyła Ola Ostrowska

W sobotę (01.06) w Hali Sportowej UwB odbyły się Mistrzostwa Europy IKO Nakamura 2024. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w technikach kata (wyimaginowana walka z kilkoma przeciwnikami jednocześnie) jak i kumite (walka z rzeczywistym przeciwnikiem).

Kyokushin Team Wasilków na mistrzostwach reprezentowało siedmioro karateków.

• Stanisław Sienkiewicz – kumite nr 221

Ola Ostrowska rywalizowała z przeciwnikami zarówno w kata jak i w kumite, w obu tych konkurencjach jej występ był medalowy. Drobnej postury ale niesamowicie waleczna, oprócz wywalczonego medalu złotego (kumite) i srebrnego (w kata), została wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw Europy w kategorii U12-U14 girls, a ma dopiero 9 lat 👏🏻👏🏻👏🏻. Olę gorąco dopingowała Mama i wcale nie ma pewności, która z nich bardziej to przeżywała 😉.

W zawodach miała też wystąpić Julia Tokarska- kumite i kata, niestety jej występ uniemożliwiła kontuzja, skręcenie stawu skokowego :(.

Łącznie w obu tych konkurencjach zawodniczki z Kyokushin Team Wasilków wywalczyły 6 medali.

• Izabela Czyżewska

Zuzia Łopato, chociaż nie dawno ukończyła 14 lat, startowała w kategorii U16 zdobywając brązowy medal👏🏻👏🏻👏🏻

Stasio Sienkiewicz w 1/8 finału pokonał swego przeciwnika, niestety mimo dobrej walki w 1/4 finału, sędziowie (nie jednogłośnie) zdecydowali o jego przegranej.

Nie powiodło się Wiktorii Kalinowskiej, która startowała w zawodach kata. Na pewno, nie była to porażka, związana z brakiem umiejętności, tylko z olbrzymią tremą związaną z tej rangi zawodami. Wiktoria bardzo to przeżyła ale wszyscy wiemy, że jest to ambitna dziewczynka i na pewno jeszcze nie jeden raz stanie na podium, czego życzymy jej z całego serca.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom, a także gorąco im dopingującym rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za emocje związane z ich występami.

Źródło informacji i fot.: Kyokushin Team Wasilków/Facebook
opr. mm

Ola Ostrowska z Mamą, najlepsza zawodniczka Mistrzostw Europy w kat. U12-U14
Karolina Kijas zdobywczyni złotego medalu na Mistrzostwach Europy IKO Nakamura 2024
Karolina Kijas zdobywczyni złotego medalu, fot. HR
Zuzia Łopato zdobywczyni brązowego medalu
Izabela Czyżewska zdobywczyni brązowego medalu na Mistrzostwach Europy IKO Nakamura 2024