SPORT

Patryk Chojnowski zagra w Dojlidach!

Patryk Chojnowski dołączył do nowego składu Dojlid w Lotto Superlidze. Patryk jest dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim, Mistrzem Polski seniorów z 2019 roku i jednym z najskuteczniejszych Polaków w całej Lotto Superlidze.

Chojnowski występował już w ośmiu różnych klubach Lotto Superligi. Ostatnim z nich była Polonia Bytom, z którą wywalczył w trwającym jeszcze sezonie brązowy medal. 

„Tak jak wspominałem,  z naszego dotychczasowego składu zostaje z nami tylko Japończyk Asuka Machi. Wandżi i Damian Węderlich odchodzą, a w ich miejsce pojawi się dwóch nowych zawodników. Jednym z nich będzie Patryk Chojnowski, którego nie trzeba  przedstawiać kibicom tenisa stołowego. Myślę, że w tym sezonie zbudujemy jeszcze silniejszy zespół i możemy śmiało myśleć o strefie medalowej” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Patryk Chojnowski zagrał w sezonie 2023/2024 ze skutecznością powyżej 60%, a w półfinale Lotto Superligi tydzień temu pokonał Miłosza Redzimskiego. Prezentuje bardzo wysoki poziom od wielu lat, a najbliższe miesiące spędzi na intensywnych treningach do zbliżających się Mistrzostw Olimpijskich. Witamy w Białymstoku Patryku!

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy