SPORT

Podlasie zdobywa 4 medale na Mistrzostwach Polski Kadetów

4 medale: złoty, srebrny i 2 brązowe, wywalczyli młodzi Podlasianie na ringu w Wałbrzychu, gdzie wzięli udział w Mistrzostwach Polski Kadetów w boksie. Złoty krążek zdobyła Gabriela Turlińska, srebro zawisło na szyi Mai Zubrzyckiej, natomiast brązowe medale wywalczyli Zuzanna Skalimowska (obie z Mają reprezentowały UKS Boxing Sokółka) i Adam Bagiński (BKS Hetman Białystok) .

W niedzielę zakończyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie, gdzie zawodnicy z całej Polski zmagali się na ringu w dn. 23-28.04. 2024 roku. Czworo Podlasian swoją rywalizację zakończyło w strefie medalowej. Spośród nich najlepiej spisała się Gabriela Turlińska zostając Mistrzynią Polski w kategorii wagowej 50kg. Gabriela w walce o złoto pokonała Nicolę Kalembę z Poznania, osiągając wynik 5:0

Dwa medale przypadły kadetkom reprezentującym UKS Boxing Sokółka. Srebrny medal zdobyła Maja Zubrzycka (kat. 75kg), po zaciętej walce z Julią Toporowską (Rzeszowski Klub Bokserski „Wisłok”). Swój pojedynek zakończyła z oceną sędziowską 3:2 dla przeciwniczki, a to pokazuje, z jaką determinacją walczyła na ringu. Zasłużenie została wicemistrzynią Polski, w swojej kategorii. Wielkie brawa.

Natomiast Zuzia Skalimowska klubowa koleżanka Mai, wywalczyła medal brązowy w kat. 66 kg. Oczywiście też gratulujemy.

Drugi brązowy medal zdobyty przez Podlasian, zawisł na szyi Adama Bagińskiego. Adam Bagiński to zawodnik BKS Hetman Białystok, trenujący pod bacznym okiem Dariusza Snarskiego. Brawo.

Maja Zubrzycka (srebrny medal) i Tomasz Potapczyk (UKS Boxing Sokółka)
Zuzanna Skalimowska (brązowy medal) i Tomasz Potapczyk (UKS Boxing Sokółka)
Adam Bagiński brązowy medal (BKS Hetman Białystok) i za ringiem w geście triumfu – trener Dariusz Snarski

Wszystkim uczestnikom olimpiady i ich trenerom serdecznie gratulujemy. Ci, którym tym razem się nie udało, mają kolejne doświadczenie, które jeszcze nie raz zaprocentuje i być może następnym razem pozwoli stanąć na podium. Ważne, żeby się nie poddawać, bo tylko ciężka praca na treningach pozwala przynieść takie i jeszcze lepsze efekty.