SPORT

Prestiżowe wyróżnienie dla UKS Dojlidy

W ubiegłą sobotę (29.06) na corocznym walnym zgromadzeniu delegatów Polskiego Związku Tenisa Stołowego zostało przyznane prestiżowe wyróżnienie dla UKS Dojlidy. W minionym sezonie był to najlepszy klub w Polsce pod względem szkolenia dzieci i młodzieży! 

Ranking, na podstawie którego Dojlidy otrzymały tytuł najlepszego klubu w Polsce tworzony jest co roku w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.

Klasyfikacja uwzględnia wyniki z największych imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski w 4 grupach wiekowych:

  • młodzicy,
  • kadeci,
  • juniorzy
  • i młodzieżowcy. 

Dojlidy za sprawą sukcesów naszych zawodników uzyskały w sezonie 2023/2024 aż 191 punktów, wyprzedzając kluby takie jak KU AZS Politechnika Rzeszów, ZKS Zielona Góra czy KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. 

„Jest to dla nas nie tylko ogromne wyróżnienie i docenienie dotychczasowych starań, ale też motywacja do dalszej pracy. Szkolenie dzieci i młodzieży jest w naszym klubie priorytetem: prowadzimy treningi dla różnych grup wiekowych i poziomowych, jeździmy na liczne turnieje, mamy młodzieżowe zespoły w drugiej lidze mężczyzn i pierwszej lidze kobiet. 

Konkurencja w tenisie stołowym jest naprawdę silna. W Polsce mamy aż 653 kluby tenisa stołowego, które zrzeszają ponad 12 tysięcy zawodników w różnym wieku. Dotychczas zajmowaliśmy w rankingu szóste, czwarte lub w najlepszym wypadku trzecie miejsce, więc przeskok na pozycję lidera to naprawdę powód do radości.

Chciałbym serdecznie podziękować naszym sponsorom, partnerom i oczywiście rodzicom za wsparcie klubu, bez Was nie było by to możliwe” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Na sukces Dojlid złożyła się ciężka praca zarówno zawodników, jak i trenerów. Największy udział w dorobku punktowym miały bez wątpienia Karolina Hołda i Maja Łakoma, które znakomicie radziły sobie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej przez cały sezon. Świetnym akcentem, który na pewno nam pomógł był też złoty medal Kamili Gryko na Mistrzstwach Polski Młodzieżowców w grze mieszanej. 

Klub nie zamierza spoczywać na laurach – ambicje na przyszły sezon są bardzo wysokie, a w ich realizacji pomoże nowy trener grupy mistrzowskiej, Paweł Szeliński. Chociaż do początku sezonu zostały jeszcze dwa miesiące, to ciężka praca rozpocznie się już niebawem. 

Źródło informacji i grafika: UKS Dojlidy