SPORT

Maja Łakoma wywalczyła srebro na III Grand Prix Polski kadetek!

Maja Łakoma, zawodniczka UKS Dojlidy Białystok, wywalczyła srebrny medal na III Grand Prix Polski Kadetów w Nadarzynie! Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dniach 15-17 marca 2024 roku.

W poniedziałek pisaliśmy o wygranej superligowej drużyny tenisistów z Dojlid w meczu z Mistrzem Polski. Okazuje się, że nie tylko drużynowo ale także indywidualnie klub odnosi sukcesy. Reprezentantka UKS Dojlidy Białystok Maja Łakoma, zdobyła srebrny medal na III Grand Prix Polski Kadetek w Nadarzynie.

Maja przyzwyczaił nas już do świetnych występów w swojej kategorii wiekowej – nie inaczej było i tym razem. W grupie poradziła sobie znakomicie, wygrywając wszystkie pojedynki i tracąc po drodze zaledwie jednego seta. W pierwszej fazie rundy pucharowej pokonała 3:1 Aleksandrę Nawrocką z klub Orzeł Wysokie Wielkie. Następny pojedynek z Aleksandrą Makar (MLKS Nurt Przemyśl) poszedł jej jeszcze lepiej – wygrała 3:0. W ćwierćfinale Maja zmierzyła się z Wanessą Kulczycką z Gorzovi Gorzów Wielokopolski. Obie zawodniczki toczyły zacięty bój, aż do piątego seta, w którym to białostoczanka, wykazała się lepszymi nerwami, wygrywając ostatecznie 11:4.

Półfinał także nie należał do lekkich przepraw. Jednak to Maja okazała się ostatecznie lepsza od Agaty Krause z MKSu MDEK Bydgoszcz, wygrywając 3:1. W finale turnieju czekała na nią Katarzyna Rajkowska. Chociaż mecz był bardzo wyrównany, to zawodniczka Olimpijczyka Jeżewo sięgnęła ostatecznie po zwycięstwo i najwyższy stopień podium.

„W Nadarzynie grało mi się bardzo dobrze. Grupa poszła mi dość gładko, najtrudniejszym pojedynkiem na drodze do finału był na pewno ten z Wanessą Kulczycką – na szczęście udało mi się dobrze zagrać piątego seta. W finale po raz kolejny przegrałam z Kasią Rajkowską i myślę, że najbardziej zabrakło mi w tym meczu taktyki.” – komentuje Maja Łakoma.

Najbliższe tygodnie będą okresem intensywnych przygotowań do mistrzostw Polski, które w przypadku kadetów rozegrane zostaną w dniach 9-12 maja w Szczawnie-Zdrój. Serdecznie gratulujemy Mai kolejnego medalu na arenie ogólnopolskiej!

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy Białystok