WIADOMOŚCI

ZUS wypłaci emerytury i renty jeszcze przed świętami

Emeryci i renciści, którzy otrzymują swoje świadczenia 25. dnia każdego miesiąca w grudniu dostaną je nieco wcześniej. Świadczenia, które przynosi listonosz, dotrą na pocztę 20 grudnia, a wypłaty, które przekazywane są na konto, trafią do banków 22 grudnia.

Wszyscy, którzy obawiają się, czy środki będą dostępne przed świętami, mogą spokojnie planować bożonarodzeniowe wydatki.

Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań i licznych zakupów, dlategowarto wiedzieć, którego dnia oczekiwać na wizytę listonosza, czy na przelew z ZUS-u. Zakład zobowiązał się, by każdy emeryt i rencista, który otrzymuje zwykle swoje świadczenie w terminie 25-tym nie został bez pieniędzy na święta – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Dobra wiadomość dotyczy również świadczeniobiorców, którzy otrzymują wypłatę 1 dnia miesiąca. Świadczenia za styczeń 2023 roku zostaną im przekazane jeszcze w tym roku. 27 grudnia trafią na pocztę, a 29 grudnia na rachunki bankowe.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca, aby rozważyć możliwość bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie bezgotówkowej. Ten sposób wypłaty wybrało 81 proc. seniorów w województwie podlaskim. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przelewem nie musimy czekać na wizytę listonosza.

Przy tej okazji wszystkim klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych życzymy zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst i grafika: Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego