WIADOMOŚCI

Recydywista zapłaci 3 tysiące złotych mandatu

Wprowadzone w zeszłym roku nowe przepisy ruchu drogowego wprowadziły nowość w taryfikatorze. Kierowcy nagminnie popełniający najpoważniejsze wykroczenia muszą liczyć się ze znacznie wyższą karą. Przekonał się o tym 27-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 58 kilometrów na godzinę. Za to wykroczenie mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Okazało się, że mężczyzna działał w recydywie, za co został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Wprowadzone w zeszłym roku przepisy w ruchu drogowym wprowadziły tzw. recydywę. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas. O surowych konsekwencjach nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego przekonał się ostatnio 27-letni mieszkaniec powiatu białostockiego.

Wczoraj policjanci z bielskiej drogówki sprawdzali między innymi, z jaką prędkością poruszają się kierowcy w Proniewiczach. Po 20 zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka kierującego BMW. Mieszkaniec powiatu białostockiego jechał z prędkością 108 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a jego konto zasiliło 13 punktów. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że w grudniu ubiegłego roku mężczyzna również przekroczył prędkość. Wówczas jechał o ponad 30 kilometrów na godzinę za szybko. W związku z kolejnym przekroczeniem prędkości w ciągu kilku ostatnich miesięcy, 27-latek został ukarany dwukrotnie wyższym mandatem. Tym razem w wysokości 3 tysięcy złotych.

Tekst i fot.: KPP Bielsk Podlaski