WIADOMOŚCI

Ukradł alkohol i latarkę, udało się odzyskać tylko latarkę …

Mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem i zniszczenie cudzej rzeczy zatrzymali dzielnicowi z Janowa i Suchowoli. 55-latek włamał się na jedną z posesji w gminie Janów, skąd ukradł między innymi alkohol i latarkę. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia cudzej rzeczy. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowym z Janowa i Suchowoli już po kilku godzinach od zgłoszenia kradzieży z włamaniem, udało się ustalić tożsamość i zatrzymać podejrzanego. Okazało się, że jest nim, 55 letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna włamał się na jedną z posesji w gminie Janów, gdzie niszcząc drzwi wejściowe, wszedł do domu, z którego ukradł latarkę i dwie butelki alkoholu. Straty jakie poniósł z tego tytułu właściciel posesji, zostały oszacowane na ponad 500 złotych

Kiedy policjanci zatrzymali włamywacza, 55-latek ze skradzionych rzeczy miał tylko latarkę, alkohol zdążył już wypić z kolegą.

Mieszkaniec powiatu trafił do policyjnego aresztu i tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia cudzej rzeczy. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KPP Sokółka