SPORT

Zawodnicy UKS Dojlidy wywalczyli siedem medali na pierwszym WTK

Pierwszy w sezonie 2022/2023 Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny za nami. W niedzielę, (11 września), na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku o awans do Grand Prix Polski i medale walczyli zawodnicy z czterech kategorii wiekowych. Te kategorie to: skrzaci, żacy, młodzicy i juniorzy.

W pierwszym WTK wzięło udział łącznie ponad stu młodych adeptów tenisa stołowego. Zawodnicy UKS Dojlidy, wywalczyli łącznie 7 medali. W tym aż trzy złote, tyle samo srebrnych i jeden brązowy.

Po złote krążki sięgnęli:

  1. Mateusz Romaniuk (reprezentujący kategorię skrzatów)
  2. Aleksander Romaniuk (w kategorii żacy)
  3. Ania Pacelt (juniorka)

Srebrne medale zdobyli:

  1. Kornel Obukowicz (kategoria skrzaci)
  2. Szymon Patejczuk (w kategorii juniorzy)
  3. Kinga Teodorczuk (również z kategorii juniorek)

Brązowy medal wywalczyła:

  • Julia Skwarek (reprezentująca kategorię juniorek)

Z wypowiedzi menadżera klubu, Piotra Anchima, wynika, że jest zadowolony z występu młodych zawodników. Chwalił braci Romaniuk i ich trenera Radosława Połubińskiego. Zauważył też, że mimo iż złoto w kategorii juniorów trafiło do Kacpra Perkowskiego, to w pierwszej piątce uplasowało się aż trzech zawodników z Dojlid: Szymon Patejczuk, Konrad Gryk oraz Bohdan Linskyi i to może napawać optymizmem.

Na Grand Prix Polski oprócz tych, którzy zwyciężyli w w swoich kategoriach wiekowych, wystąpią zawodnicy zakwalifikowani z rankingu. W tej grupie są: Karolina Hołda, Zuzia Borek, Alan Kulczycki, Michał Wandahowicz oraz Dawid Chilicki. Swoją ostatnią szansę zakwalifikowania się do Grand Prix Polski pozostali zawodnicy będą mogli wykorzystać w czasie eliminacji, które rozgrywane są w ostatnim dniu przed turniejem głównym.

Źródło informacji i foto: UKS Dojlidy