SPORT

Tenisiści z Dojlid powalczą z Olimpią Unią Grudziądz

Lotto Superliga wraca do Białegostoku! Już w najbliższy piątek (15.03) o godzinie 18:00, tenisiści SBR Dojlidy przed własną publicznością powalczą z Olimpią Unią Grudziądz.

Drużyna SBR Dojlidy Białystok, z dorobkiem 20 punktów, jest obecnie na piątym miejscu w tabeli Lotto Superligi. Piątkowi rywale białostoczan, zajmują szóste miejsce w tabeli, mając tylko o 2 punkty mniej, tak więc ich strata jest niewielka, a to wróży raczej zacięte pojedynki o każdy punkt. Tym bardziej że miejsce, na którym poszczególne drużyny zakończą drugą rundę rozgrywek, będzie kluczowe dla rozstawienia w fazie play-offów.

W walce o awans, drużyny zostaną dobrane parami, w taki sposób, że:

🏓 drużyna z 1 miejsca zagra z drużyną z 8 miejsca
🏓 drużyna z 2 miejsca zagra z drużyną z 7 miejsca
🏓 drużyna z 3 miejsca zagra z drużyną z 6 miejsca
🏓 drużyna z 4 miejsca zagra z drużyną z 5 miejsca

Co to oznacza dla Dojlid? 

„Na 90% w ćwierćfinale Lotto Superligi spotkamy się z Polonią Bytom – my zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli, a oni czwarte. Do podium zarówno nam jak i Polonii brakuje bardzo dużo, także o tym możemy raczej zapomnieć. Spadek na szóste miejsce jest za to możliwy, a wolelibyśmy go uniknąć. Jeżeli wygramy jutro z Grudziądzem, zagrożenie minie.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Pierwsze spotkanie z Grudziądzem Dojlidy wygrały 3:1 – komplet punktów zdobył Asuka Machi, a trzecie oczko dorzucił Damian Węderlich. Nie wiemy jednak, w jakim składzie wystąpią tym razem rywale, a mają z czego wybierać.

Mamy nadzieję, że tenisiści z Dojlid przy gorącym wsparciu własnej publiczności, pokonają przeciwników. Mecz już w najbliższy piątek (15.03) o 18:00! Do zobaczenia!

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy