MotoryzacjaWiadomości

48-latka zginęła pod kołami vw, a nastolatek trafił do szpitala

KPP w Sokółce

W piątek (27.10) rano w woj. podlaskim, doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niestety jedna z osób, 48-latka zginęła na miejscu.

Bardzo trudne warunki na drogach, opady deszczu, utrudniające widoczność nie są sprzymierzeńcem zarówno kierowców jak i pieszych. Dziś rano zespół prasowy podlaskiej policji poinformował o dwóch potrąceniach z udziałem pieszych. Do pierwszego z potrąceń doszło w okolicach miejscowości Racewo w powiecie sokólskim, niestety potrącona 48-letnia kobieta, zginęła na miejscu.

– Chwilę po godzinie 6⁰⁰ dostaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie miejscowości Racewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na drodze serwisowej 35-letni kierowca volkswagena potracił pieszą. W wyniku tego zdarzenia kobieta zginęła. Kierowca trzeźwy. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora – poinformowała starszy sierżant Magdalena Afonin, oficer prasowy KPP w Sokółce.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Łomży, tam na przejściu dla pieszych został potrącony nastolatek.

– Około 8.40 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych przy ul. Aleja Legionów 56. Kierujący oplem, jadąc w kierunku centrum nie zauważył przechodzącego przez przejście nastolatka w wyniku czego doszło do potrącenia – poinformowała st. asp. Karolina Wojciekian Oficer prasowy KMP ŁOMŻA

Pieszy został zabrany do szpitala, kierujący trzeźwy, ruch odbywa się płynnie.

potrącenie pieszego w Łomży
Nastolatek potrącony na przejściu dla pieszych

fot. KMP Łomża