KULTURA I ROZRYWKA

Teatralna majówka – skorzystaj z promocji

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów do wspólnego spędzenia weekendu majowego. Z tej okazji instytucja przygotowała atrakcyjną promocję.

4 i 5 maja widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina” na podstawie sztuki Erica Emanuela-Schmitta. Tylko w czwartek (2 maja) przez cały dzień będzie można kupić bilety na te przedstawienia w cenie 35 zł. Oferta Teatru Dramatycznego jest doskonałą propozycją dla osób, które nie mają jeszcze planów na majówkę.

– Propozycja naszego Teatru na długi weekend majowy to świetna okazja dla tych, którzy chcą zatrzymać się na chwilę i odetchnąć od codzienności, a w tym wszystkim towarzyszyć im będą dźwięki muzyki wielkiego kompozytora – Fryderyka Chopina – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

„Pani Pylińska i sekret Chopina” jest historią, jak muzyka wpływa na stosunek do otaczającego nas świata, a przede wszystkim do drugiego człowieka, który sam przecież jest innym fascynującym światem. Podczas muzycznych spotkań nauczycielki i ucznia istotne będą rozmowy o Chopinie, o jego pasji, a przede wszystkim o wrażeniach, uczuciach i emocjach, które wywoływał. W tym portrecie literackim wielki kompozytor jest nie tylko mistrzem, co przewodnikiem, nie tyle po świecie muzyki, ile po życiu w ogóle.

W minimalistycznej wręcz ascetycznej i symbolicznej przestrzeni, budowanej przede wszystkim światłem spróbujemy usłyszeć całą partyturę tej książki i może w ten sposób, choć na moment, dotkniemy sekretu Chopina.

W spektaklu grają: Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Kamila Wróbel- Malec oraz Michał Przestrzelski.

Promocyjne bilety na przedstawienie będą dostępne 2 maja zarówno w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1), jak i w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

Źródło: dramatyczny.pl
fot.: Bartek Warzecha