Sport

Zawodnicy intensywnie przygotowują się do nowego sezonu

Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, dlatego zawodnicy UKS Dojlidy Białystok nie próżnują. Wraz z początkiem sierpnia rozpoczęli intensywne przygotowania do nadchodzących we wrześniu startów turniejowych. Pierwszą połowę sierpnia spędzą w Białymstoku, a w drugiej część zawodników weźmie udział w zgrupowaniu w Rzeszowie. 

W sporcie można się spotkać ze stwierdzeniem, że medale zdobywa się na wakacjach. Ciężko się z tym nie zgodzić – letni okres wolny od zajęć szkolnych do dla młodych zawodników idealny czas, żeby w pełni skupić się na treningu.

– Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. Podzieliliśmy zawodników na dwie zasadnicze grupy treningowe: młodszą oraz juniorską. Półkolonie grupy młodszej będą wyglądały nieco inaczej. Oprócz treningów tenisa stołowego na dzieci czekają także różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, aktywności integracyjne oraz atrakcje dodatkowe. Na treningach grupy młodszej główny nacisk położymy na utrwalenie podstaw gry oraz poprawę ogólnej sprawności ruchowej – komentuje trener Radosław Połubiński.

– Grupa juniorska ma przed sobą nieco inne zadania. Zaczniemy od elementów regularnych – niektórzy zawodnicy mieli trochę przerwy od treningu i musi wrócić im czucie piłeczki. Jak tylko to się stanie, chcemy skupić się na pracy nad słabościami poszczególnych zawodników. Wprowadzając zmiany w technice trzeba liczyć się z tym, że zanim przyniesie to korzyści, nastąpi krótki okres słabszej gry – to normalne. To są rzeczy, które ciężko jest poprawiać w sezonie, kiedy turniej goni turniej. Wakacje są do tego najodpowiedniejsze. Bliżej końca obozu będziemy wprowadzali coraz więcej elementów meczowych, z serwem i odbiorem. Chcemy wejść w sezon przygotowani możliwie najlepiej – mówi trener Marcin Jarkowski. 

W Białymstoku zawodnicy UKS Dojlidy Białystok, trenować będą do 18 sierpnia. Od 20 sierpnia część zawodników pojedzie do Rzeszowa, gdzie trenować będą prawie do końca miesiąca. Od września rozpocznie się sezon zasadniczy, a razem z nim turnieje i występy ligowe. 

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy
opr.: mm