EDUKACJA

Finał remontu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5

Zakończył się remont w białostockim ZSP Nr 5 przy ul. Magnoliowej 13. Dzięki środkom z budżetu Miasta odnowiono m.in. dach małej sali gimnastycznej, wejście do szkoły i korytarz na parterze. Koszt remontu to ponad 290 tys. zł.

Środki przekazane Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu Nr 5 (Szkoła Podstawowa Nr 48 i Przedszkole Samorządowe Nr 87) pozwoliły na realizacji inwestycji, która objęła różnego rodzaju prace remontowe i zakup pomocy dydaktycznych.

– To kolejna inwestycja, której celem jest polepszenie warunków, w jakich w Białymstoku odbywa się opieka i edukacja dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W miarę możliwości Miasto sukcesywnie przekazuje środki na remontowanie i unowocześnianie placówek szkolno-wychowawczych, aby zapewniać dzieciom komfortowe warunki, ale też ograniczyć koszty energii – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Najpierw, w lipcu 2022 r. wyremontowane zostały pomieszczenia biurowe (2,5 tys. zł). Następnie, w listopadzie przeprowadzono remont dachu i modernizację oświetlenia w małej sali gimnastycznej i na boisku szkolnym (126 tys. zł). W tym samym czasie zakupiono i zamontowano urządzenie interaktywne FLYSKY 2.0 za 11,474 tys. zł. W grudniu za 6,8 tys. zł szkoła kupiła energooszczędne świetlówki.

Natomiast w 2023 r. wyremontowane zostało wejście do szkoły i korytarz na parterze o powierzchni ok. 220 m2. Koszt tych prac to 105 tys. zł. Remont zakończyła wymiana dwuskrzydłowych drzwi wejściowych, okien w przedsionku i portierni oraz usunięcie awarii rur – co kosztowało 38,765 tys. zł.

Źródło: UM Białystok
fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok