Turystyka

Weekendowe pociągi na trasie Białystok – Waliły

W czasie długiego majowego weekendu, 1 maja i 3 maja br. będą kursowały pociągi POLREGIO na turystycznej trasie Białystok – Waliły.

POLREGIO informuje, że w poniedziałek, 1 maja i we środę 3 maja 2023 r. zostaną uruchomione połączenia przez Puszczę Knyszyńską, do Walił.

Pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały:
  • z Białegostoku o godz. 9:05 i 15:29,
  • z Walił odjazdy zaplanowano na godz. 10:21 i 16:35.

Począwszy od 3 czerwca pociągi na tej trasie będą kursowały w każdy weekend do soboty, 30 września br., a także dodatkowo 8 czerwca, 15 sierpnia. Będą również uruchamiane dla uczestników plenerowych imprez w miejscowościach na tej trasie.

Informujemy, że obowiązująca dotychczas na tej trasie oferta promocyjna POLREGIO „Bilet dobrych relacji” została zastąpiona funkcjonującą w całym województwie „Taryfą Podlaską”.

Zgodnie z nową ofertą, cena biletu normalnego na przejazd na przykład w relacji Białystok – Waliły wynosi 8 zł, przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat.

Natomiast kupując bilet poprzez elektroniczne kanały sprzedaży (internet, aplikacja) lub w automacie i videomacie (na dworcu w Białymstoku) jest uwzględniany 10% upust i cena wyniesie 7,20 zł. W „Taryfie Podlaskiej” obowiązują ulgi ustawowe i dzięki temu osoby uprawione do korzystania z nich zapłacą jeszcze mniej, np. uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny – 5,04 zł, a student 3,92 zł przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 4,54 zł i 3,53 zł.

Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na skorzystanie z weekendowej oferty.

Tekst i fot.: POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku