Turystyka

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

W niedzielę, 12 listopada br. zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO w województwie podlaskim. Przywrócenie kursowania pociągów na trasie z Białegostoku do Szepietowa oznacza koniec funkcjonowania komunikacji zastępczej.

Zmiany na odcinku Białystok – Szepietowo

POLREGIO informuje, że po ponad trzech latach funkcjonowania komunikacji zastępczej (od 30 sierpnia 2020 roku) na odcinku Białystok – Szepietowo z uwagi na modernizowanie linii kolejowej nr 6 „Rail Baltica”, od 12 listopada br. zostanie przywrócone kursowanie pociągów. Stan zaawansowania prac pozwoli na realizowanie połączeń wyłącznie taborem szynowym. Autobusy komunikacji zastępczej, uruchamiane obecnie za pociągi, przestają kursować.

Po zmianie rozkładu, POLREGIO będzie uruchamiało:
 • 3 pary pociągów w relacji Białystok – Szepietowo – Białystok
 • 3 pary pociągów w relacji Białystok – Czyżew – Białystok
 • 1 parę pociągów w relacji Białystok – Małkinia – Białystok.

Informacje o terminach i godzinach kursowania pociągów są dostępne na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych: polregio.pl i portalpasazera.pl .

Honorowanie biletów okresowych POLREGIO w wybranych pociągach PKP Intercity na trasie Czyżew – Białystok.

Pomimo przywrócenia kursowania pociągów, nadal będą honorowane bilety okresowe POLREGIO (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) w sześciu pociągach PKP Intercity. Osoby dojeżdżające codziennie na tej trasie na podstawie biletów okresowych będą mogły podróżować w następujących pociągach PKP Intercity:

 1. IC Słowacki : Ełk – Wrocław Główny
  • odcinek honorowania: Białystok (7:02) – Czyżew (8:05); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Baciuty, Łapy, Łapy Osse, Racibory, Jabłoń Kościelna, Szepietowo;
 1. IC Dąbrowska : Białystok – Wrocław Główny
  • odcinek honorowania: Białystok (16:00) – Czyżew (17:12); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Niewodnica, Trypucie, Baciuty, Łapy, Łapy Osse, Zdrody Nowe, Racibory, Jabłoń Kościelna, Szepietowo;
 1. IC Narew : Białystok – Łódź Widzew
  • odcinek honorowania: Białystok (19:58) – Czyżew (21:08); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Łapy Osse, Racibory, Jabłoń Kościelna, Szepietowo;
 1. IC Narew : Łódź Fabryczna – Białystok
  • odcinek honorowania: Łapy (7:00) – Białystok (7:34); codziennie;
 1. IC Hańcza : Kraków Główny – Mockava (LT)
  • odcinek honorowania: Czyżew (8:37) – Białystok (9:47); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Szepietowo, Łapy;
 1. IC Słowacki : Wrocław Główny – Ełk
  • odcinek honorowania: Czyżew (19:33) – Białystok (20:34); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Szepietowo, Łapy Osse, Łapy, Baciuty.

Przypominamy, że w pociągach PKP Intercity całkowita rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Dart (oznaczonych w rozkładzie literą R w kwadracie). W związku z tym, pasażerowie z biletami okresowymi POLREGIO powinni posiadać nieodpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia. W przeciwnym wypadku będą oni traktowani jako podróżni bez ważnego biletu.

Nieodpłatne miejscówki są dostępne w kasie biletowej, w Serwisie e-IC oraz u konduktora w pociągu. Jeżeli na stacji jest czynna kasa biletowa, przy odbiorze miejscówki u konduktora zostanie pobrana opłata pokładowa w wysokości 20 zł.

W pociągach TLK lub IC zestawionych ze składów wagonowych można podróżować bez biletu dodatkowego na rezerwację miejsca. Takie składy są w rozkładzie oznaczone literą R.

Otwarcie nowego przystanku kolejowego na trasie Białystok – Czeremcha

Miło nam poinformować, że 12 listopada 2023 roku pojawi się nowy przystanek na kolejowej mapie województwa podlaskiego. Na wnioski władz samorządowych i mieszkańców okolicznych miejscowości, został wybudowany przystanek Gregorowce Południowe, położony na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha, pomiędzy przystankami Gregorowce i Suchowolce.

Pozostałe zmiany rozkładu jazdy

Informujemy, że zmiany w rozkładzie jazdy pociągów będą widoczne również na pozostałych trasach województwa podlaskiego. W większości przypadków będą to zmiany kilku lub kilkunastominutowe.

Wyjątkiem są dwa pociągi z Białegostoku do Suwałk, które od 12 listopada br. będą odjeżdżały później o 20 i 24 minuty. Chodzi o pierwszy, poranny pociąg odjeżdżający obecnie o godz. 5:00, który po zmianie rozkładu będzie odjeżdżał o godz. 5:20 oraz o wieczorny pociąg, który został skomunikowany z pociągiem IC Słowacki i będzie odjeżdżał o godz. 20:45, a teraz odjeżdża o godz. 20:21.

Przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Ponadto informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii POLREGIO 22 474 00 44 (czynnej całą dobę).

Źródło: POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku