NA SYGNALE

Chciała kupić ekspres do kawy, straciła ponad 300 złotych

Ponad 300 złotych straciła mieszkanka powiatu sokólskiego, która na jednym z portali sprzedażowych chciała kupić ekspres do kawy. Pokrzywdzona pomimo przelania pieniędzy na wskazane konto, nie otrzymała zamówionego produktu, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku podczas zakupów w Internecie.

Policjanci niemal każdego dnia dostają zgłoszenia dotyczące oszustw, do których dochodzi podczas internetowych transakcji kupna-sprzedaży. Tym razem pieniądze straciła mieszkanka powiatu sokólskiego. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych znalazła ofertę sprzedaży ekspresu do kawy w atrakcyjnej cenie. Na podane przez sprzedającego konto wpłaciła ponad 300 złotych. Kiedy potwierdziła przelew, kontakt ze sprzedającym się urwał, a 44-latka nie otrzymała zakupionego towaru.

PAMIĘTAJ!

Podczas zakupów w internecie zachowaj ostrożność i sprawdź wiarygodność sprzedających. Zachowaj czujność, szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić, czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób.

Źródło informacji: KPP Sokółka