NA SYGNALE

Oszuści wyłudzili od seniorek blisko 70 tysięcy złotych

Tylko jednego dnia dwie mieszkanki gminy Piątnica padły ofiarami oszustów. 80 i 84-latka uwierzyły, że ich najbliżsi spowodowali wypadki, w których zginęły kobiety w ciąży. Chcąc pomóc wnuczkowi oraz synowi przekazały mężczyznom podającym się za policjantów blisko 70 tysięcy złotych.

Tym razem ofiarami oszustów padły dwie seniorki z gminy Piątnica. Tego samego dnia na telefony stacjonarne 80 i 84-latki zadzwonili mężczyźni podający się za policjantów. Poinformowali seniorki, że ich najbliżsi spowodowali wypadki, w których zginęły kobiety w ciąży. Dodali, że syn 80-latki i wnuk 84-latki zostali zatrzymani. Mogą uniknąć aresztu, ale potrzebne są pieniądze.

Już podczas rozmowy kobiety powiedziały nieznajomym ile mają w domu oszczędności. Chwilę później do 80-latki przyjechał rzekomy policjant, któremu kobieta przekazała blisko 16 tysięcy złotych oraz 600 dolarów. Taki sam finał spotkał 84-latkę, która przekazała nieznajomemu 50 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych. Słysząc w słuchawce historię, że ktoś z rodziny spowodował wypadek, rozłącz się i zweryfikuj tę informację. O takich sytuacjach natychmiast należy informować policjantów, dzwoniąc na numer 112.

Źródło: KMP Łomża