Wiadomości

Robiąc zakupy w sieci bądź ostrożny

Tym razem ofiarą oszustów padł mieszkaniec powiatu monieckiego. 49-latek wpłacił pieniądze za zakupiony towar w sieci, jednak przesyłki nie otrzymał. W sumie stracił 85 złotych. Robiąc zakupy przez Internet, zawsze bądź ostrożny!

Ta przestroga jest szczególnie aktualna w okresie przedświątecznym, kiedy nie mamy czasu na stanie w kolejkach i chętnie korzystamy z wygodniejszej formy zakupów. O tym, że z internetu korzystają również oszuści, przekonał się 49-letni mieszkaniec powiatu monieckiego. Wczoraj zgłosił się do monieckich policjantów i powiedział, że stracił pieniądze podczas zakupów w sieci.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na jednym z portali sprzedażowych znalazł butlę gazową w atrakcyjnej cenie. Skontaktował się przez komunikator ze sprzedającym i wpłacił pieniądze na wskazane przez niego konto. Jednak pomimo opłaconych zakupów, przesyłka nie została wysłana, a kontakt ze sprzedającym „urwał się”. W ten sposób 49-latek stracił 85 złotych.

Pamiętaj!

Aby nie stać się ofiarą oszustów podczas zakupów w internecie zawsze należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Warto także sprawdzić firmę, ale również przeczytać opinie i komentarze o sprzedającym. Zachowaj czujność w przypadku, gdy zakupionego towaru nie można odebrać osobiście lub wybrać płatności przy odbiorze przesyłki.

Źródło: KPP Mońki