ZDROWIE

Zima a ochrona oczu

Czy zimą należy chronić oczy ? Czy okulary przeciwsłoneczne chronią również zimą? Czy polaryzacja jest potrzebna ? Na wszystkie pytania możemy odpowiedzieć poniżej.

Zima to pora roku kiedy nasze oczy są szczególnie narażone na szkodliwe promieniowanie. Słońce jest wtedy niżej a spadający śnieg powoduje większe olśnienia. Dlatego zima to odpowiednia pora roku aby ochronić oczy przed promieniowaniem UV. Wszystkie okulary, które posiadamy w naszych salonach optycznych posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające obecność filtrów UVA i UVB.

 A co z polaryzacją czy jest ona potrzebna ? 

Polaryzacja to dodatkowa funkcja, która chroni oczy przed olśnieniem. A zimą olśnień jest naprawdę dużo. Mokre nawierzchnie, odbicia od karoserii aut, śnieg – to wszystko powoduje że przy większej wrażliwości wzrokowej możemy się męczyć w takich warunkach otoczenia. Polaryzacja zdecydowanie może nam w tym pomóc. Nie zapominajmy również o okularach z soczewkami zabarwionymi w jaśniejszych tonacjach: często nazywane kosmetyczne barwienia. Takie soczewki nie tylko pięknie się prezentują ale również posiadają wszystkie filtry i możemy je nosic również w pomieszczeniach. 

Tak jak widzisz rozwiązań jest naprawdę wiele – decyzja należy do Ciebie. 

Jedno jest pewne – zimą musimy również chronić nasze oczy !

Salony optyczny New-optica
  • w Białymstoku
    • ul. Antoniukowska 56 lok 37A
    • Ul. Fabryczna 4 lok 0H
    • Ul. Waszyngtona 34 lok U5
    • JUŻ NIEDŁUGO otwarcie ul. KACZOROWSKIEGO 14

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]