ZDROWIE

Okulary progresywne vs. rzeczywistość !!

Czy znajcie mity o okularach progresywnych? Na pewno każdy je zna kiedy pyta w swoim towarzystwie o te rozwiązania konstrukcyjne. Kiedy okulary progresywne mają sens i jak je dobrać aby nie wydać fortuny ?

Czym są okulary progresywne?

Każdy po 40- tym roku życia zauważa problem z wyostrzeniem małej czcionki i intuicyjnie odsuwa tekst od oczu aby zobaczyć go lepiej. Znasz to uczucie? Jest to naturalny proces fizjologiczny, który jest zależny od elastyczności soczewki w oku. Najczęściej soczewka staje się mniej elastyczna właśnie po przekroczeniu tajemniczej granicy 4o roku życia. Okulary progresywne mają za zadanie aby zakładając jedne okulary widzieć wyraźnie wszystkie odległości.

Co to oznacza widzieć wyraźnie wszystkie odległości???

Jeśli nosisz okulary do dali czyli tzw. minusy a wraz z upływem czasu zaczynasz zdejmować je do czytania w bliskiej odległości to właśnie ta konstrukcja progresywna będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Konstrukcja okularowa progresywna jest w taki sposób zaprojektowana abyś w jednych okularach mógł widzieć z daleka i bez ich zdejmowania czytać najmniejszą czcionkę. Genialne prawda ?

Dlaczego okulary kosztują drożej niż jedne do czytania ?

Dlatego, iż kupując okulary progresywne zastępujesz nimi zakup przynajmniej trzech par okularów: do dali, do komputera i do czytania. A jeżeli policzymy osobno każdą z tych par to kwota wcale nie wyjdzie niższa. Spróbuj przeliczyć te kwoty i przekonaj się sam. Nasi specjaliści zawsze przeprowadzą szczegółowy wywiad i ocenią jaką konstrukcję okularów progresywnych powinieneś nosić. Zaufaj naszym specjalistom i odwiedź nas stacjonarnie.

Salony optyczny New-optica
  • w Białymstoku
    • ul. Antoniukowska 56 lok 37A
    • Ul. Fabryczna 4 lok 0H
    • Ul. Waszyngtona 34 lok U5
  • w Bielsku Podlaskim
    • ul. Mickiewicza 58 lok 10

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]