Zdrowie

Dbajmy o ochronę naszych oczu przed słońcem

Wiosna i lato to czas, kiedy większość z nas chętnie spędza czas na świeżym powietrzu. Niestety, narażamy wtedy nasze oczy na szkodliwe promieniowanie słoneczne, które może prowadzić do różnych schorzeń, takich jak katarakta czy zwyrodnienie plamki żółtej. Dlatego tak ważne jest, abyśmy dbali o ochronę naszych oczu przed słońcem.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Jeżeli zastanawiacie się jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne zapraszamy do naszych salonów optycznych New-optica, aby wybrać te jedyne. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią oczy przed promieniowaniem UV, ale także przed nadmiernym nasłonecznieniem, które może prowadzić do większego zmęczenia oczu. 

Nie każdy wie, jak ważne jest skuteczne dopasowanie ochrony oczu do potrzeb. Każdy z Nas posiada inną wrażliwość wzrokową oraz inne przyzwyczajenia. Jeżeli Wasze oczy męczą się przy nadmiarze słońca lub śniegu to konieczne jest zastosowanie funkcji polaryzacji oraz wysokiej ochrony filtrów UV najwyższej kategorii. 

Polaryzacja jest korzyścią, która eliminuje olśnienia od powierzchni płaskich tj. mokra jezdnia, tafla wody, czy maska auta. Im większe przyciemnienie to często jest też większy komfort użytkowania okularów oraz mniejsze łzawienie oczu. Pamiętajmy, aby o maksymalne zaciemnienie okularów zapytać specjalistę w salonie optycznym. Niektóre rozwiązania o zbyt ciemnej soczewce pozbawiają możliwości jazdy autem.

Wszystkie powyższe rozwiązania są dostępne w naszych salonach optycznych New-optica. Nasi specjaliści dobiorą okulary na miarę potrzeb każdego klienta. Jeżeli posiadasz wadę wzroku również możesz nosić okulary przeciwsłoneczne z pełną ochroną i Twoją korekcją wzroku. Wybieramy oprawy przeciwsłoneczne, które pasują do Twojego kształtu twarzy oraz proponujemy najlepsze rozwiązania przyciemnienia soczewek okularowych. 

W ofercie dystrybutorów szkieł okularowych występują różne możliwości rozwiązań tj. szkła fotochromowe, szkła barwione z soczewką gradalną tj. cieniowaną, szkła barwione w całości, szkła okularowe barwione z polaryzacją.

Dodatkowo dla osób z korekcją wzroku przygotowaliśmy możliwość zakupu okularów korekcyjnych z nakładką polaryzacyjną zabarwioną w kilku kolorach do wszystkich opraw zakupionych w naszych salonach optycznych New-optica.

Jeśli jesteś aktywnym sportowcem lub spędzasz wiele czasu na świeżym powietrzu, możesz rozważyć zakup okularów sportowych. Okulary te często posiadają nie tylko wysokie filtry UV, ale także specjalne powłoki zabezpieczające soczewki okularowe. Oprawy sportowe są często bardziej przylegające do twarzy i dzięki temu będą najwygodniejsze podczas aktywności sportowej.

Nasz asortyment wzbogacają również okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Są to wtedy oprawy pełne kolorów i modnych fasonów. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne w tym również dziecięce posiadają certyfikaty zgodności, które informują o wysokiej jakości ochronnej UV.

Jeśli szukasz okularów, które będą piękne, wygodne o wysokiej ochronie koniecznie odwiedź nasze salony:

  • ul. Antoniukowska 56 lok 37A
  • ul. Fabryczna 4 lok 0H
  • ul. Waszyngtona 34 lok U5
  • nowo otwarty ul. Kaczorowskiego 14

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]