WIADOMOŚCI

Ferie w Białymstoku

Od poniedziałku (23 stycznia) w Białymstoku rozpoczynają się ferie zimowe. Miasto jak co roku przygotowało interesującą ofertę na ten czas odpoczynku od szkoły. Na chętnych czekają liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty twórcze, seanse filmowe.

Ferie w Białymstoku nie będą nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników lub rodziny. Dzieci i młodzież będą odpoczywać od zajęć szkolnych do 5 lutego. Ferie rozpocznie ok. 47 tys. uczniów ze wszystkich białostockich szkół.

Różnorodną ofertę opracowały miejskie placówki kultury i obiekty sportowe. Na młodych białostoczan czeka m.in. „Akcja Zima” organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury. W jej ramach odbędą się seanse filmowe i warsztaty. Spektakle i warsztaty plastyczne proponuje Białostocki Teatr Lalek, a zajęcia artystyczne Dom Kultury „Śródmieście”. Także Galeria Arsenał i Galeria im. Sleńdzińskich organizują twórcze warsztaty. Interesujące zajęcia oferuje też Muzeum Wojska. W tym czasie można także odwiedzić Epi-Centrum Nauki i Muzeum Pamięci Sybiru. Na pierwszy tydzień ferii swoje atrakcje przygotował też Stadion Miejski – to gry, zabawy, konkursy i zajęcia artystyczno-plastyczne. 

Swoje pomysły na zimową przerwę od nauki oferuje również Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wśród nich jest np. półzimowisko. W tym czasie można wybrać się na lodowisko oraz pływalnie, które dodatkowo organizują specjalne kursy nauki i doskonalenia pływania. Warto też rozważyć spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Ośrodek Sportów Wodnych na Dojlidach zaprasza na spacery. Są tu piękne tereny, plac zabaw i siłownia plenerowa, a jeśli tylko spadnie śnieg, także trasa narciarska.

Tekst i fot.: UM Białystok