KULTURA I ROZRYWKA

Wystawa zdjęć Jerzego Fedorowicza w Choroszczy

Zdjęcia Jerzego Fedorowicza, białostockiego fotografika, będzie można obejrzeć na wystawie w Choroszczy. Wernisaż odbędzie się już 15 grudnia, o godz. 18.00, w siedzibie Centrum przy ul. Sienkiewicza 29. Na wystawę zdjęć zaprasza Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Na zdjęciach uwiecznione zostały m.in.: Biebrza skąpana w zachodzącym słońcu, pejzaże Puszczy Knyszyńskiej, pokryte śniegiem suwalskie pagórki czy ptaki krążące nad Narwią.

Prace artysty w postaci wielkoformatowych panoram i standardowych fotografii będzie można oglądać do 13 stycznia 2023 r.

Na wystawie dostępny będzie również album z fotografiami artysty wydany w 2021 roku przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

Jerzy Fedorowicz (1946–2014) – artysta fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców, nauczyciel fizyki, techniki oraz fotografii. Przez ponad 35 lat pracował jako nauczyciel, zajmował się też działalnością kulturalną i twórczą. Współtworzył Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 5 w Białymstoku, organizował Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i był jego pierwszym dyrektorem, powołał do życia Ogólnopolską Wystawę Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku, pracował też w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku (obecnie Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku).


Źródło informacji: M-GCKiS w Choroszczy
fot. Jerzy Fedorowicz