WIADOMOŚCI

Jesienne stroje na pokazie mody w przedszkolu w Choroszczy

Przedszkolaki z Choroszczy, we wtorek 15 listopada urządziły prawdziwą ucztę dla oka i wyobraźni – na specjalnie stworzonym „wybiegu”, swoim koleżankom i kolegom oraz zaproszonym dorosłym prezentowały piękne, prawdziwie jesienne stroje.

Suknie, wymyślne czapki i kapelusze, pióropuszowe maski, wianki, peleryny oraz inne okrycia przyozdobione liśćmi, a także kasztanowa biżuteria i fikuśne torebki – wykonane zostały wspólnie z rodzicami. W przedszkolu w Choroszczy w środku listopada przechadzała się więc prawdziwa jesień we wszystkich niemal odsłonach: barwna, szeleszcząca i wyjątkowo modna.

To pierwsza taka akcja w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. Chętne dzieci wykonały przebrania i – jak na prawdziwy pokaz mody przystało – zaprezentowały je na przygotowanym specjalnie do tego celu „wybiegu”. Dzieci prezentowały jesienne stroje: sukienki, czapki, biżuterię, torebki i peleryny, a wśród modowych modeli przechadzały się też jeże, liski, zające oraz wiewiórki. Było to prawdziwe jesienne modowe szaleństwo!

Nie bez przyczyny wydarzenie zostało zorganizowane z takim rozmachem, bowiem organizatorkom pokazu – nauczycielkom z przedszkola – zależało na uruchomieniu wyobraźni i dzieci, i rodziców, by w ten sposób zintegrować środowisko rodzinne z przedszkolnym. Udało się! Do udziału w pokazie zgłosiło się blisko 50 dzieci; każde z nich zostało nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem.

Impreza miała również charakter międzypokoleniowy i lokalny. Połączono ją bowiem z niespodzianką – Dniem Seniora. Z tej okazji na pokaz zaproszono seniorów pracujących niegdyś w przedszkolu oraz przedstawicieli Koła Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy. Specjalnym gościem pokazu był również burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, a także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Choroszczy – Beata Marlena Jeżerys.

Nauczycielki z Przedszkola w Choroszczy, które zorganizowały pokaz: Aneta Wysocka, Anna Sokólska, Emila Rogowska, Małgorzata Kumpiak oraz Małgorzata Hubbell podkreślają, że chciałaby w przyszłości kontynuować tego typu wydarzenia– bowiem są to działania twórcze, głęboko angażujące dzieci i rodziców, a przede wszystkim dające dużo radości, dobrych emocji i satysfakcji.

Tekst i fot.: Urząd Miejski w Choroszczy