Wiadomości

Przedszkolaki przyszły z wiosną

Gwarnie, kolorowo i radośnie zaroiło się na Dominikańskiej w Choroszczy w wiosenny poranek 21 marca. Choroszczańskie przedszkolaki tego dnia wcale nie wagarowały i, jak co roku, postanowiły odwiedzić magistrat, by gromko oznajmić, że właśnie przyszła do nas wiosna! Przyszła, a z nią ożywczy gwar dzieci. Dziękujemy!

To bardzo miły zwyczaj, który już na stałe wpisał się w nasze relacje, kiedy choroszczańskie przedszkolaki przychodzą oznajmić nam dorosłym – gdyby przypadkiem ktoś zapomniał lub nie zauważył – że właśnie przyszła wiosna! Dzieci świetnie też udowodniły, że do przywitania wiosny trzeba się solidnie przygotować, i choć pierwszy dzień nowej pory roku jest związany z wagarami, w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy z leniuchowaniem nie ma on nic wspólnego. Na powitanie wiosny przedszkolaki stworzyły kolorowe kwiaty z bibuły czy krepiny, a także wykonały Marzannę. I ona też, wraz ze „straszakami”: Pszczółkami, Słoneczkami, Motylami, Misiami, Skrzatami i Tygryskami, przyszła do Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Przybyła, by dać sygnał o tym, że zima już odchodzi, a jej miejsce zajmuje nowa, radosna pora roku.

Tak, bardzo przyjemnie jest witać wiosnę w tak miłym towarzystwie. Dziękujemy! I życzymy wszystkim, by to, co dobre, radosne i miłe na nowo odradzało się wokół nas. Bądźmy wiosennie uważni!

Tekst i fot.: Urząd Miejski w Choroszczy