SPORT

Sukcesy zawodniczek Kyokushin Team Wasilków

W sobotę (26 marca) odbył się w Sandomierzu Ogólnopolski Turniej Shinkyokushin Karate Sendomiria Cup.

W Turnieju uczestniczyło 380 zawodników z 34 klubów, a wśród nich również zawodniczki z Kyokushin Team Wasilków.

Dziewczynki dały się pokazać z jak najlepszej strony. Stoczyły 20 walk i tylko jedna z nich została przegrana. Spośród 5 kategorii w których startowały, aż w 4 odniosły sukcesy.

Jakkolwiek wszystkie zawodniczki zasługują tu na uznanie, to szczególnie wyróżnić należy Julię Tokarską, startującą już w wyższej kategorii wagowej. Julia mimo tego, że jej przeciwniczki dysponowały lepszymi warunkami fizycznymi, pokonała je bez problemu.

Gratulacje zawodniczkom ale też, a może przede wszystkim, ich trenerowi Panu Mirosławowi Jurowczykowi.

Dobre przygotowanie i wysoka forma zawodniczek, przełożyły się na końcowe wyniki medalowe:

• złote medale zdobyły: Julia Tokarska, Aleksandra Ostrowska, Zuzanna Łopato, Karolina Kijas
  • srebrne: Zuzanna Kurza, Maja Aronowicz