SPORT

Wasilków może się poszczycić trzema Mistrzyniami Polski

W sobotę (20.04) w Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate. Mocna 9-osobowa reprezentacja Kyokushin Team Wasilków, wywalczyła łącznie 5 medali, w tym aż 3 złote. Dodatkowo brązowa medalistka, pokazała piękny gest, przekazując swój medal niesprawiedliwie potraktowanej przez sędziów koleżance.

W Otwartych Mistrzostwach Polski Oyama i Kyokushin Karate, wystartowało ponad pół tysiąca osób z 63 klubów Polski. Kyokushin Team Wasilków, reprezentowało 9 zawodników, trzy zawodniczki wróciły z Radomia jako Mistrzynie Polski, zdobywając złote medale, jedna wróciła ze srebrem a jedna z brązem.

Złoto wywalczyły:

  • Nadia Sochoń
  • Wiktoria Kalinowska
  • Zuzanna Łopato

srebro:

  • Karolina Kijas

brązowy medal trafił do:

  • Julii Tokarskiej

Kolejna z zawodniczek z Kyokushin Karate Wasilków, Zuzia Kurza zajęła 4 miejsce ale jej walka zasługiwała na dużo lepszą ocenę. Trzeba powiedzieć wprost, że Zuzia została przez sędziów skrzywdzona. Aż trudno uwierzyć, że sędzia, który z definicji ma czuwać nad prawidłowym przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad, sam te zasady łamie.

Zdobywczyni brązowego medalu Julka Tokarska, pokazała wszystkim, jak należy się zachować w obliczu takiej niesprawiedliwości i swój medal przekazała Zuzi. Imię Julia oznacza ,,róża, piękny kwiat”, jak widać po tym pięknym geście. Julia w pełni na to imię zasługuje.

Pozostali zawodnicy reprezentujący team z Wasilkowa, Staś Sienkiewicz i Patryk Zaniewski oraz Maja Aronowicz, nie zostali uhonorowani medalami ale na pewno zyskali nowe doświadczenia, które w przyszłości zaprocentują.

Gratulacje odznaczonym, ich rodzicom i oczywiście trenerowi 👏🏻👏🏻👏🏻

Źródło informacji i fot.: Kyokushin Team Wasilków/Facebook
opr. mm