SPORT

Pomimo porażki białostoczanie utrzymują czwarta lokatę w tabeli

Piątkowy (05.04) mecz Lotto Superligi zgodnie z przewidywaniami nie zmienił sytuacji w tabeli. Pomimo porażki 1:3 z Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz, nasz zespół utrzymał czwartą lokatę. Oznacza to, że rywalem Dojlid w pierwszej rundzie fazy play-off będzie Petralana Polonia Bytom.

W piątek (05.04) w pierwszym pojedynku zmierzyli się Wang Zeng Yi i Leonardo Mutti. Starcie było bardzo wyrównane, a do rozstrzygnięcia pierwszego seta zawodnicy potrzebowali aż 40 piłeczek! Minimalnie lepszy okazał się jednak Włoch, zwyciężając 3:1 z kapitanem naszego zespołu. W drugim pojedynku wieczoru Vladislav Ursu nie dał żadnych szans młodemu Dawidowi Chilickiemu, czemu jednak ciężko jest się dziwić. Nadzieję Dojlid podtrzymał Damian Węderlich, pokonując 3:2 Artura Grelę. Niestety Vladislav Ursu potwierdził swoją wysoką formę, pokonując 3:0 Wandżiego i zamykając tym samym spotkanie. 

„Do końca tej kolejki nie było wiadomo, z kim zmierzymy się w play-offach. Zależało to od wyniku meczu Grudziądz – Bogoria, którego rozstrzygnięcie było zagadką do samego końca. Grudziądz mógł wygrać 3:1, potem 3:2, a ostatecznie przegrał. W związku z tym tak jak przewidywaliśmy na początku rundy rewanżowej, w play-offach zmierzymy się z Petralaną. 
Co do naszego meczu, oba zespoły wystąpiły dzisiaj w osłabionych składach. W zespole Bydgoszczy nie było Trulsa Moregarda i Jang Woojina, a u nas zabrakło Asuki Machi. Lepsi okazali się dzisiaj goście. Vladislav Ursu zdobył komplet punktów, a trzecie oczko dorzucił Mutti. Dawid Chilicki dostał kolejną szansę na zebranie doświadczenia. Damian Węderlich zagrał bardzo dobry mecz z Arturem Grelą. Występ Wandżiego pomimo dwóch porażek wcale mnie nie martwi. To taki zawodnik, który swój szósty bieg wrzuca pod presją, której dzisiaj nie było. ” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Teraz liczy się już tylko to, co czeka nas za dwa tygodnie. W piątek 19 kwietnie podejmiemy w Białymstoku drużynę Petralany Polonii Bytom w ćwierćfinale Lotto Superligi. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków – to będzie najważniejszy mecz w dotychczasowym sezonie!

SBR Dojlidy Białystok – Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 1:3
Zeng Yi Wang – Leonardo Mutti 1:3 (21:19, 8:11, 8:11, 6:11)
Dawid Chilicki – Vladislav Ursu 0:3 (5:11, 4:11, 7:11)
Damian Węderlich – Artur Grela 3:2 (14:12, 11:6, 8:11, 8:11, 6:2)
Zeng Yi Wang – Vladislav Ursu 0:3 (9:11, 5:11, 11:13)


Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy Białystok