EDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

Ferie 2022 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

RATUSZ W BIAŁYMSTOKU, Rynek Kościuszki 10

– oferta dla grup zorganizowanych

TAJEMNICZE ZWIERZĘ NA BRAMIE PAŁACU PRZYSIADŁO

Ponad 200 lat temu na bramie prowadzącej do Pałacu Branickich przysiadło tajemnicze zwierzę. Czy to orzeł? Czy może lew? Tylko uszy ma jakby ośle. To zadziwiające stworzenie występuje w mitach i legendach od ponad 5000 lat. Symbolizuje lojalność, oddanie i obronę wolności. Nie należy więc się dziwić, iż Braniccy właśnie to zwierzę wybrali jako symbol swojego rodu i umieścili je na swoim herbie. Jak nazywa się ten tajemniczy stwór? Tego dowiemy się podczas zajęć dla grup zorganizowanych w czasie ferii. Poznamy różne mityczne zwierzęta i spośród nich wybierzemy bohatera naszego spotkania. Spróbujemy go również odnaleźć na wystawie czasowej zatytułowanej „Taniec życia | Taniec śmierci”. Podczas zajęć warsztatowych sami zaprojektujemy jego wizerunek.

Terminy: wtorek – piątek, w godz. 9.00 – 15.00.
Wiek uczestników: 7 – 12 lat.
Czas trwania zajęć: ok. 60 min.
Liczba miejsc: do 15 osób w grupie.
Koszt: 8 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł, opiekunowie grupy bezpłatnie.
Informacje i zapisy: tel. 516 141 960

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Warszawska 37

oferta dla grup zorganizowanych
(Istnieje możliwość dołączenia osób indywidualnych)

Z GÓRKI NA PAZURKI

Chyba większości z nas ferie zimowe kojarzą się z szalonymi zabawami na śniegu. Bitwami na śnieżki i dziećmi pędzącymi na saneczkach. Coraz częściej jednak pogoda płata nam różne figle, a ferie oprószone białym puchem pozostają w sferze marzeń. Niezależnie od tego, czy podczas tegorocznych ferii zimowych śnieg będzie czy nie, zapraszamy do Muzeum Historycznego, by miło spędzić czas. Razem obejrzymy rozmaite akcesoria, które służy do zabaw na śniegu naszym dziadkom i pradziadkom. Porównamy dawne sanki i łyżwy, z tymi współczesnymi. Porozmawiamy o zimach stulecia i obejrzymy zdjęcia, na których Białystok przykrywały tony śniegu. Nie zabraknie oczywiście części warsztatowej, w czasie której stworzymy niezwykłe prace plastyczne.

Terminy i godziny zajęć ustalane są indywidualnie z opiekunami grup.
Wiek uczestników: 6 – 12 lat.
Czas trwania zajęć: ok. 60 min.
Liczba miejsc: do 25 osób w grupie.
Koszt: 8 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł, opiekunowie grupy bezpłatnie.
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO, ul. Świętojańska 17

oferta dla grup zorganizowanych

SEKRETY WILLI GENERAŁA

Piękna, drewniana willa przy ulicy Świętojańskiej 17 skrywa historie jej dawnych właścicieli. W trakcie zwiedzania poszukamy śladów, jakie pozostawili po sobie. Dowiemy się czy mieszkał w niej rzeźbiarz Alfons Karny i jak trafiły tu jego rzeźby. Na zakończenie wizyty wykonamy odlew gipsowy nawiązujący do dekoracji wnętrza willi.

W PRACOWNI RZEŹBIARZA

Każdy artysta potrzebuje miejsca, w którym może swobodnie tworzyć. Rzeźbiarz Alfons Karny zaprasza nas do swojej pracowni, która wygląda tak, jakby przed chwilą ją opuścił… W jakich materiałach rzeźbił? Jakich używał narzędzi? Co przechowywał w wielkiej, drewnianej skrzyni? Tego dowiemy się zwiedzając jego pracownię. Podczas spotkania nie zabraknie również lepienia w glinie!

Terminy: wtorek – piątek, w godz. 9.00 – 15.00
Wiek uczestników: 7 – 12 lat
Czas trwania zajęć: ok. 75 min.
Liczba miejsc: do 20 osób w grupie
Koszt: 8 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł, opiekunowie grupy bezpłatnie.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862

Joanna Nierodzik – Muzeum Podlaskie w Białymstoku