SPORT

Hołda i Wandachowicz Mistrzami Województwa Seniorów!

13 medali, tytuły indywidualnych mistrzów Województwa i awans na Mistrzostwa Polski, to wszystko „zgarnęli” zawodnicy UKS Dojlidy, na niedzielnych Mistrzostwach Województwa Seniorów.

W minioną niedzielę (03.03) w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym seniorek i seniorów. Zawodnicy rywalizowali w singlu, deblu i grach mieszanych.

Bardzo udane występy w tych zawodach zaliczyli tenisiści z UKS Dojlidy. Zawodnicy tego klubu stawali na podium w każdej kategorii, zdobywając łącznie 13 medali, a dwoje z nich, Karolina Hołda i Michał Wandachowicz, zasłużyło na tytuły indywidualnych mistrzów Województwa. Jednak za największy sukces uznać trzeba dwa awanse na Mistrzostwa Polski wywalczone przez Julkę Skwarek i Michała Wandachowicza.

Chociaż Julka triumfowała w turnieju eliminacyjnym, to pojedynek o Mistrzostwa Województwa wygrała Karolina Hołda, pokonując klubową koleżankę 3:0. Drugie i trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym seniorek zajęły Ania Pacelt i Maja Łakoma.

Źródłem pozostałych medali są gry podwójne i mieszane. Złoto w grze podwójnej seniorów zdobył Michał Wandachowicz w parze z Kamilem Zdzienickim (UKS TS Ósemka Białystok). W deblu seniorek triumfowały Karolina Hołda i Ania Pacelt, pokonując w finale duet Wiktorii Soczko i Magdaleny Krupy. W mikście najlepszą parą okazali się Michał Wandachowicz i Karolina Hołda. Para pokonała w finale Maję Łakomą i Kacpra Perkowskiego (UKS TS Ósemka Białystok). Brązowy medal zdobyła Ania Pacelt występująca w parze z Michałem Jurczukiem (UKS TS Ósemka Białystok).

Gratulujemy zawodnikom UKS Dojlidy świetnego występu na tegorocznych Mistrzostwach Województwa i życzymy powodzenia Michałowi, Karolinie i Julce na Mistrzostwach Polski!

Wyniki pozostałych zawodników biorących udział w Mistrzostwach Województwa Seniorów 2024

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy