Sport

Lowlanders Białystok kontra Warszawa po raz 3. z rzędu [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA Białostoczanie nie dali wielu szans zawodnikom Warsaw Mets, wygrali mecz z wynikiem 21:6 ]

Przez ponad rok, a dokładnie 370 dni byli niepokonani w lidze. Ostatni raz przegrali w Białymstoku z Kraków Kings 42:21 1 maja 2022 roku. W ostatnią niedzielę dobrą passę białostoczan zakończyli Warsaw Eagles, wygrywając 13:2. 13 maja na bocznym boisku Stadionu Miejskiego Lowlanders Białystok staną przed szansą powrotu na zwycięską ścieżkę, kiedy to zmierzą się w pierwszym meczu rundy rewanżowej z Warsaw Mets.

Dla białostoczan będzie to trzeci mecz z rzędu z drużyną z Warszawy w ciągu 3 tygodni, pierwszy na własnym boisku. W 3. kolejce Lowlanders wygrali z Warsaw Mets 55:25 i teraz dojdzie do spotkania rewanżowego. Dla Warsaw Mets jest to szczególnie ważne spotkanie, ponieważ wygrana pozwoli im poważnie myśleć o fazie pucharowej, porażka zaś dość mocno pokrzyżuje im plany.

Lowlanders Białystok podrażnieni porażką z Eagles, będą chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością, udowadniając przede wszystkim sobie, że ostatni mecz to był wypadek przy pracy.

Ciężko mówić o jednej przyczynie naszej porażki. Złożyło się kilka przyczyn, w tym kilka niezależnych od nas, jak pogoda, co dość mocno przeszkadzało obu drużynom. Zazwyczaj po przegranych spotkaniach wskakiwaliśmy na właściwie tory i szliśmy pewnie do fazy play off. Mam nadzieję, że teraz także pokażemy charakter. Sezon nadal jest otwarty, piłka nadal jest w grze, a my ciężko pracujemy, by dać z siebie, co najlepsze w kolejnych spotkaniach. – Mateusz Samczuk, ofensywny liniowy Lowlanders Białystok

Clayton Uecker Lowlanders Białystok
Krzysztof Nosowski - Lowlanders Białystok

Pogoda ma być sprzymierzeńcem białostockiej drużyny, także możemy się spodziewać emocjonującego widowiska po obu stronach. Białostoczanie pokazali już w tym roku, że potrafią zdobywać punkty i najbliższa kolejka ma to pokazać ponownie.

20 stopni, słońce, kibice na trybunach, atrakcje dla najmłodszych, czyli idealne warunki do futbolowego meczu. Liczę na to, że frekwencja dopisze i będziemy mogli zagrać tak, jak potrafimy najlepiej, aby zmazać wspomnienia po zeszłotygodniowej porażce. Najważniejsze, że w drużynie jest bardzo dobra atmosfera i nikt nikogo nie obwiniał po przegranym spotkaniu. Tak się cementuje drużyna, tak się rodzą sukcesy. Należy pamiętać, że po każdym deszczu zawsze wychodzi słońce i oby świeciło nam jak najdłużej – Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok

W drużynie z Warszawy nie zagrają na pewno Łukasz Czaczkowski, Adam Dobkowski (zdyskwalifikowani przez Komisję Dyscyplinarną po meczu z Olsztyn Lakers – w przyp. red.) oraz Darius Dawsey (klub nie dopełnił formalności związanych z rejestracją). W drużynie z Białegostoku pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Samczuka, który w meczu z Eagles nabawił się urazu.

Mecz 5. kolejki
13 maja (sobota) o godz. 13.00
na bocznym boisku Stadionu Miejskiego przy ulicy Słonecznej 1.
Transmisja z meczu, tak jak i innych spotkań Polskiej Futbol Ligi będzie prowadzona na oficjalnym kanale Ligi: https://www.youtube.com/@PolskaFutbolLiga

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Zdjęcia: Lowlanders Białystok / Interception (Dariusz Jacek)