KULTURA I ROZRYWKAWYDARZENIA NADCHODZĄCE

Spotkanie z Pawłem Grabowskim i Agatą Puścikowską

Książnica Podlaska, w ramach cyklu Środa Literacka, 8 listopada o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie z Pawłem Grabowskim i Agatą Puścikowską. Spotkanie jest poświęcone publikacji „Nie przyszedł do mnie Anioł. O życiu, śmierci, Podlasiu i nadziei wbrew wszystkiemu”.

Książka jest wywiadem-rzeką Pawła Grabowskiego z Agatą Puścikowską, w której lekarz i dziennikarka poruszają niezwykle trudne i absorbujące tematy.

Dr Paweł Grabowski z humorem, ale przede wszystkim dojmująco opowiada o misji tworzenia stacjonarnego hospicjum na Podlasiu, o pasji i o rezygnacji z kariery warszawskiego lekarza na rzecz praktykowania medycyny paliatywnej na podlaskiej wsi.

Spotkanie autorskie z Pawłem Grabowskim i Agatą Puścikowską poprowadzi Joanna Sikora – reporterka Polskiego Radia Białystok.

Paweł Grabowski – urodzony w 1964 roku w Krakowie. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Chirurg szczękowo-twarzowy, specjalista medycyny paliatywnej, bioetyk. Założyciel i Prezes Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza w podlaskiej Makówce. Laureat I nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Prywatnie właściciel trzech dobermanów, hodowca pszczół, poeta, a także twórca ikon.

Agata Puścikowska – urodzona w 1979 roku w Warszawie, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Reportażystka, felietonistka, autorka książek oraz audycji radiowych, scenarzystka filmów dokumentalnych.


Źródło informacji i grafika: Książnica Podlaska