KULTURA I ROZRYWKA

V Turniej Jednego Wiersza

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza do udziału w Turnieju Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”, organizowanym w ramach VII. Edycji Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki”.

Uczestnikami turnieju mogą być osoby pełnoletnie. Zasady są proste: jeden, niepublikowany wcześniej i niezgłaszany do innych konkursów wiersz własnego autorstwa (w języku polskim) należy przesłać do 23 kwietnia 2023 r. na adres e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl w tytule wpisując: TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA.

Zgłoszone teksty zostaną odpowiednio oznaczone i przygotowane do prezentacji podczas Turnieju Jednego Wiersza, który odbędzie się 10 maja 2023 r. (środa) o godz. 18.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie14 A. Każdy z uczestników wylosuje wiersz, który odczyta przed publicznością. Oznacza to, że autorzy usłyszą swój utwór w interpretacji innego uczestnika turnieju.

V Turniej Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja” poprowadzi, tradycyjnie już, jego pomysłodawca – poeta Eligiusz Buczyński.

Udział w turnieju jest równoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu podanego na stronie: https://ksiaznicapodlaska.pl/

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
Zapraszamy do udziału!

Tekst i grafika: Książnica Podlaska