WIADOMOŚCI

Okradała dyskont, korzystając z kasy samoobsługowej

„Kreatywna” 43-latka okradała dyskont, korzystając z kasy samoobsługowej. Kładła na kasie produkty nie skanując ich kodów, tylko wprowadzając na ekranie dotykowym znacznie tańszy „zamiennik”. Z oszustwa uczyniła stały proceder, w jednym z dyskontów zakupy w ten sposób robiła od połowy kwietnia.

Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z dyskontów pracownik ochrony ujął kobietę, która zamieniała ceny przy kasie samoobsługowej. Interweniujący policjanci z białostockiego oddziału prewencji na miejscu zastali pracownika ochrony i 43-letnią białostoczankę. Okazało się, że kobieta kładła produkty na wadze kasy samoobsługowej i ważyła tańsze rzeczy. Jak ustalili policjanci, kobieta uczyniła z tego stały proceder, który trwał od połowy kwietnia. W tym czasie 5-krotnie odwiedziła ten sam sklep.

Zdarzyło się, że na wadze położyła odplamiacz, ale zważyła go i policzyła jako marchew. W innym przypadku, 3 kostki masła, wprowadziła na ekranie dotykowym kasy, jako buraki. Łączną wartość strat oszacowano na ponad 100 złotych.

43-latka została zatrzymana i usłyszała już 5 zarzutów oszustwa mniejszej wagi. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Białystok
fot.: pixabay.com