Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Ukradli 80 krat deszczowych i dwie hulajnogi

Po krótkich poszukiwaniach suwalscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież krat deszczowych. Okazali się nimi mieszkańcy Suwałk w wieku 26 i 51-lat. Policjanci ustalili, że zatrzymani mają też związek z kradzieżą dwóch hulajnóg o łącznej wartości 3200 złotych. Mężczyźni usłyszeli już dwa zarzuty kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Po krótkich poszukiwaniach suwalscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież krat deszczowych. Okazali się nimi mieszkańcy Suwałk w wieku 26 i 51-lat. Policjanci ustalili, że podejrzani skradli w sumie 80 krat deszczowych.

Cały proceder trwał od połowy do końca marca. Pokrzywdzony wycenił straty na 10 tysięcy złotych. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów po ostatniej kradzieży, która miała miejsce w miniony czwartek. W czasie kontroli mundurowi znaleźli w bagażniku jedną ze skradzionych metalowych krat.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że ci sami mężczyźni tydzień wcześniej ukradli z prywatnej posesji dwie hulajnogi o łącznej wartości 3200 złotych.

W piątek suwalczanie usłyszeli dwa zarzuty kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KMP Suwałki