MotoryzacjaWIADOMOŚCI

Organizacja ruchu podczas 10. półmaratonu

W weekend (13-14 maja) w Białymstoku odbędzie się PKO Białystok Półmaraton. To największe wydarzenie biegowe wschodniej Polski. Podczas imprezy pojawią się ograniczenia w ruchu drogowym w centrum miasta. Zmienione zostaną również trasy autobusów BKM.

Będzie to 10. edycja PKO Białystok Półmaraton. Wydarzenie sportowe obejmuje bieg na dystansie półmaratonu oraz biegi towarzyszące: PKO Nocny Bieg na 5, Bieg Juniora oraz Bieg Śniadaniowy. Podczas wydarzeń, które odbędą się w dniach 13-14 maja, ulicami naszego miasta pobiegnie ponad pięć tysięcy osób.

W związku z organizowaną imprezą sportową od 13 maja od godz. 9.00 do 14 maja do godz. 18.00 zamknięte dla ruchu kołowego będą całkowicie lub częściowo ulice w centrum Białegostoku.

W tych dniach przed wjazdem do centrum miasta warto sprawdzić, na których ulicach i w jakich godzinach mogą pojawić się ograniczenia. Szczegółowe informacje o ograniczeniach w ruchu znajdują się na stronie Miasta w zakładce utrudnienia.

Osoby poruszające się po Białymstoku autobusami miejskimi powinny sprawdzić rozkłady jazdy, ponieważ podczas imprezy na trasach biegu będą zmienione kursy linii BKM. Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy autobusów znajdują się na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

tekst i grafika: UM Białystok
fot. Adam Ludwiczak