SPORT

Ambasadorzy sportu 2023

Młociarz Wojciech Nowicki, biegaczki Natalia Kaczmarek i Marlena Granaszewska, zostali Ambasadorami Sportu Białostockiego w 2023 roku. Zawodnicy poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach międzynarodowych oraz liczne sukcesy, mają promować Białystok w kraju i za granicą.

Uczestnikiem konkursu „Ambasador Sportu Białostockiego” mógł być sportowiec reprezentujący białostocki klub, który brał udział w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich lub był medalistą Mistrzostw Świata. Ambasadorzy będą promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i innej aktywności, także w mediach społecznościowych.

– Cieszę się, że ten projekt, który uruchomiliśmy kilka lat temu, okazał się sukcesem. Z jednej strony sportowcy, których objęliśmy opieką i wsparciem, odnoszą fantastyczne sukcesy. Z drugiej – powiększa się grono zawodników, których jako Miasto wspieramy – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Za wszystkich naszych ambasadorów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w sportowej rywalizacji. Zachęcamy także białostoczan do kibicowania.

Budżet konkursu to 210 tys. zł. Zawodnikom z sekcji lekkoatletycznej przyznano łącznie 120 tys. zł (Wojciech Nowicki – 80 tys. zł, Natalia Kaczmarek – 30 tys. zł, Marlena Granaszewska – 10 tys. zł). Ze sportowcami – zawodnikami Klubu Sportowego Podlasie – zostały dziś (23 lutego) podpisane umowy promocyjne. Wkrótce takie umowy zostaną podpisane z kolejnymi ambasadorami.

Niezmiernie nam miło, jako klubowi, że mamy swoich ambasadorów w Białymstoku. Dziękujemy prezydentowi, całemu urzędowi za dobrą współpracę. Dziękujemy zawodnikom za to, że się starają i mają wyniki. To jest obopólna korzyść – powiedział Tomasz Dąbrowski, prezes KS Podlasie. – Takie wzmocnienie jest potrzebne i mam nadzieję, że będziemy dalej wspólnie działać odnosząc sukcesy.

Młociarz Wojciech Nowicki ma na swoim koncie złoty i brązowy medal olimpijski oraz siedem medali Mistrzostw Świata i Europy. Biegaczka na 400 m – Natalia Kaczmarek – zdobyła złoty i srebrny medal olimpijski oraz sześć medali Mistrzostw Świata i Europy. Z kolei biegaczka Marlena Granaszewska jest zdobywczynią dwóch medali Mistrzostw Europy oraz była rezerwową na Igrzyskach Olimpijskich.

Tekst i fot.: UM Białystok