NA SYGNALE

4 kierowców z wysokimi mandatami za prędkość

Każdego dnia policjanci z białostockiej drogówki zwracają uwagę na kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Sprawdzają między innymi, z jaką prędkością poruszają się po drogach miasta i powiatu. Jednym z takich kierowców był 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który przekroczył prędkość o 39 kilometrów na godzinę na „siedemdziesiątce”. Został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 9 punktami.

Policjanci z białostockiej drogówki każdego dnia zwracają uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Sprawdzają między innymi, czy kierowcy przestrzegają wyznaczonych limitów prędkości.

Tylko wczoraj blisko 120 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, w tym aż 4 powyżej 30 km/h na wyznaczonych ograniczeniach. Pierwszy z nich wpadł na policyjny radar przed 16 na Kazimierza Wielkiego. 58-letni kierowca opla jechał o 31 km/h za szybko w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Drugi natomiast wpadł w oko policyjnego wideorejestratora przed 17 na trasie generalskiej. 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego jechał z prędkością 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „siedemdziesiątka”.

Kolejny kierowca, który nie zastosował się do wyznaczonych limitów prędkości został zatrzymany po 17 na Popiełuszki. 50-letni białostoczanin przekroczył prędkość o 32 km/h na „pięćdziesiątce”. Ostatnim z nich był 25-letni kierowca peugeota. Mundurowi zmierzyli jego prędkość po 20 na trasie generalskiej. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h, także na „siedemdziesiątce”. Każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych, a ich konta zasiliło 9 punktów.

Tekst i grafika: KMP Białystok