WIADOMOŚCI

Policjanci zidentyfikowali sprawcę pobicia sprzed 5 lat

Ponad 5 lat temu został brutalnie pobity w centrum miasta, 23-letni mieszkaniec Suwałk. Wówczas DNA napastnika policjanci wprowadzili do bazy danych. Po kilku latach sprawca pobicia został zidentyfikowany, kiedy do tej samej bazy został wprowadzony materiał biologiczny 29-latka, podejrzanego o uszkodzenie samochodu. Suwalczanin usłyszał już zarzut pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Suwalscy policjanci rozwiązali sprawę brutalnego pobicia, do którego doszło w 2017 roku. Do pobicia doszło w centrum Suwałk. Poszkodowany, to 23-latek, który z obrażeniami trafił wówczas do szpitala. Zgromadzony materiał dowodowy, w tamtym czasie, nie pozwolił na przedstawienie zarzutów.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał biologiczny napastnika. Mimo iż, wówczas nie udało się ustalić sprawcy, materiał trafił do policyjnej bazy danych.

5 lat później zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie pojazdu. DNA tego mężczyzny trafiło do tej samej bazy danych. Jak się okazało, profil biologiczny podejrzanego 29-latka pasuje do sprawcy pobicia sprzed ponad 5 lat.

Suwalczanin usłyszał już zarzut pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fot.: KMP Suwałki