Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Chciał zarobić 200zł, stracił 4 tysiące

Po wystawieniu produktu do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym otrzymujesz wiadomość z linkiem, w celu potwierdzenia transakcji i otrzymania płatności. Tam proszą Cię o podanie danych. Uważaj! Tak działają oszuści! Tym razem ich ofiarą padł 38-latek który, chcąc sprzedać stelaż do motocykla za 200 złotych, stracił 4000.

O metodach działania oszustów informowaliśmy już wielokrotnie. Sposób ich działania jest bardzo podobny, dlatego zawsze musimy zachować czujność i przede wszystkim zweryfikować otrzymaną wiadomość.

Do policjantów z białostockiej „jedynki” zgłosił się 38-letni białostoczanin, który padł ofiarą oszusta. Poinformował, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż stelaż do motocykla za 200 złotych. Po pewnym czasie, na portalu odezwała się do niego osoba zainteresowana zakupem. Pokrzywdzony podał swój adres mailowy, na który otrzymał link, dzięki któremu transakcja za sprzedaż miała przebiec szybko i sprawnie.

38-latek otworzył przesłany link, a następnie zalogował się do banku. Gdy wykonał tą operację, zorientował się, że z jego konta zniknęło 4 tysiące złotych. O całej sytuacji postanowił opowiedzieć policjantom.

Źródło informacji: KMP Białystok