KULTURA I ROZRYWKA

Premiera spektaklu „Dekameron”

12 listopada na scenie Kina Ton odbędzie się premiera spektaklu „Dekameron”. Najnowszą sztukę wyreżyserował Igor Gorzkowski.

„Dekameron” to sztuka stworzona z myślą o kobietach. Kilku bohaterów postanawia opuścić miasto i skryć się przed zarazą w willi poza miastem. Zaczynają opowiadać sobie historie dotyczące miłości, zdrad, pragnień i rozterek serca.

Czuję, że „Dekameron” zainteresuje białostocką publiczność. Z pośród stu opowieści, reżyser wybrał te o uczuciu, jak też przypowieści filozoficzno-moralne. Jestem przekonany, że widz wyjdzie po spektaklu z zadumą i wzruszeniem – mówi Sławomir Popławski, aktor Teatru Dramatycznego.

Igor Gorzkowski jest uznanym reżyserem i dramaturgiem. Był nominowany do tytułu najlepszego reżysera minionego sezonu według redakcji czasopisma „Teatr”.

W spektaklu jest mniej dekoru, a scenografie stanowią przestrzeń praktyczną dla aktora. Dbamy o funkcjonalność teatralną, gdzie ani scenografia, ani kostium nie przytłaczają. Zdecydowaliśmy się na monochromatyczną niemal paletę barw. Podstawowe stroje są od złamanej bieli do beżu, a ich charakter został przełamany sportowym akcentem w postaci butów – nadmienia Igor Gorzkowski, reżyser spektaklu.

Za scenografię odpowiada Honza Polivka, a za kostiumy – Joanna Walisiak. Razem z Igorem Gorzkowskim mają na koncie ponad dwadzieścia wspólnych realizacji.

W najnowszej premierze gram postać Fiammetty, która wciela się w postać Agnesy, a także Tessy oraz Wenecjanki. Fiammetta to bardzo energiczna i energetyczna osoba, która płomyczkiem swojego temperamentu rozpala ogień pozostałych granych przeze mnie postaci. Serdecznie zapraszam do współudziału w naszym Dekameronowym, pięknym, śmiesznym, a czasami bardzo refleksyjnym teatralnym szaleństwie – dodaje Justyna Godlewska-Kruczkowska, aktorka Teatru Dramatycznego.

Na scenie zobaczymy również: Arletę Godziszewską, Paulę Gogol, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Katarzynę Siergiej, Kamilę Wróbel-Malec, Ewelinę Zawadę (gościnnie), Dawida Malca i Michała Przestrzelskiego.

Premiera spektaklu odbędzie się 12 listopada br. o godz. 19:00 w Kinie TON. Przedstawienie będzie można również obejrzeć 13,18,19 i 20 listopada br. oraz 7 i 8 stycznia 2024 r.

Bilety na spektakl w cenie:

  • 60 zł – normalny,
  • 50 zł – ulgowy,
  • 35 zł – studencki,

dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej.

tekst: dramatyczny.pl