WIADOMOŚCI

Jarzębinowe nasadzenia przy żłobku w Choroszczy

Kolejne nasadzenia drzew za nami. Tym razem dokonany wspólnie z podopiecznymi Żłobka Samorządowego nr 1 w Choroszczy 4 maja br. Maluszki okazały się wspaniałymi gospodarzami miejsca, ogrodnikami i zaciekawionymi poszukiwaczami przygód oraz skarbów, jakie mogą kryć zwykłe otwory na drzewa wykonane w trawniku.

Prawda, że sami nie wiedzieliśmy (albo zapomnieliśmy), że może to być fascynujące? Że zwykła dziura w ziemi może być nieskończenie duża i kryć niewidzialne duszki, które będą opiekować się nowo posadzonymi drzewami? A te drzewa to rosłe jarząby (popularne zwane jarzębinami), które jesienią przebarwią liście na kolorowo, a być może wydadzą już owoce, z których będzie można wykonać korale oraz inne jesienne ozdoby.

Na razie drzewa, choć już dość wysokie, jeszcze nie mają na tyle rozłożystych koron, aby dawać cień. Zostały jednak podsadzone tuż przy ogrodzeniu z placem zabaw, tak więc w przyszłości latem obdarzą maluchy dobroczynnym chłodem. Drzewa zostały też umiejscowione w takiej odległości od siebie, że utworzyły jarzębinowy mini-gaik – pomiędzy nimi z pewnością przyjemnie będzie można spędzać czas.

Zatem za kilka lat, obecni mali ogrodnicy będą mieć szansę doświadczyć walorów dzisiejszej ogrodniczej pracy.

Drzewa zostały posadzone w jednym z miejsc wskazanych w konsultacjach społecznych w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz pn. „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Choroszczy”.

Tekst i fot.: UM w Choroszczy
opr. pola