KULTURA I ROZRYWKA

Patryk Ołdziejewski laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej!

fot. Łukasz Giza i Tomasz Walków

Patryk Ołdziejewski – aktor białostockiego Teatru Dramatycznego otrzymał wyróżnienie w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki w trakcie Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Artysta został doceniony m.in. za autorską interpretację „Alkoholisty” Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Przegląd Piosenki Aktorskiej odbył się we Wrocławiu już po raz 44. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń teatralnych w Polsce. Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki od lat jest najważniejszą częścią i punktem kulminacyjnym Przeglądu. W poprzednich latach laureatami zostali m.in. Ralph Kamiński, Maciej Musiałowski, czy Karolina Czarnecka.

Grand Prix, czyli statuetkę Złotego Tukana otrzymali Hugo Tarres i Mateusz Tomaszewski. Laureatem II wyróżnienia został Patryk Ołdziejewski – aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W trakcie konkursu artysta zaśpiewał „Alkoholistę” Stanisława Ignacego Witkiewicza do własnej kompozycji oraz „Tuż za oknem mym” Toma Waitsa. Patryk Ołdziejewski nie kryje radości z udziału w Przeglądzie oraz wyróżnienia, które przyznało mu jury.

– Mam wrażenie, że jeszcze nie do końca jestem świadomy tego, co się wydarzyło. We Wrocławiu spędziłem bardzo piękny czas. Warsztaty, koncerty, spektakle, spotkania, rozmowy, inspiracje, aż tu nagle… sobota i finał. Jestem przeogromnie szczęśliwy. Ale chyba najbardziej jestem szczęśliwy z tego, czego w tym czasie doświadczyłem od ludzi. Dostałem mnóstwo pięknych wiadomości z życzeniami, kciukami, duchowym wsparciem oraz płynącą do mnie pozytywną energią. Za to wszystkim, ze łzami radości w oczach, dziękuję. Ściskam każdego i kłaniam się nisko – mówi aktor.

Patryk Ołdziejewski ukończył Akademię Teatralną w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej Białymstoku. Na swoim koncie ma liczne role teatralne, filmowe i serialowe. W dorobku reżyserskim ma wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych m.in. „(HashTAk) Witkacy” – spektakl muzyczny realizowany z grupą Spider Demon Massacre, „Wieszcz” – spektakl dla młodzieży realizowany w Operze i Filharmonii Podlaskiej, „Matka” – czytanie performatywne realizowane w Polskim Radiu Białystok. Aktor jest także twórcą muzyki teatralnej.

Aktor współpracuje m.in. z Teatrem THE MASK, Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Nowym w Zabrzu, czy Teatrem Impresaryjnym w Rudzie Śląskiej. Już w kwietniu Patryka Ołdziejewskiego będzie można zobaczyć na żywo, na scenie macierzystego Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Aktor zagra w spektaklach „Makbet”, „Bóg mordu” i „Wszystko w rodzinie”.


Źródło: Martyna F. Zaniewska, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
fot. Łukasz Giza i Tomasz Walków