SPORT

Polska-Anglia na Stadionie Miejskim

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się mecz piłki nożnej w rozgrywkach Turnieju Ośmiu Narodów (Elite League U-20) pomiędzy reprezentacją Polski U-20 w piłce nożnej mężczyzn i Anglią U-20. Miasto Białystok wspiera organizację tego wydarzenia.

Mecz w Białymstoku zostanie rozegrany 22 marca o godz. 17.45. Jest to efekt uchwały Polskiego Związku Piłki Nożnej, który organizację tego meczu powierzył Podlaskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

– Nie co dzień w naszym mieście mamy okazję oglądać widowiska sportowe takiej rangi. Mam nadzieję, że kibice chętnie wybiorą się na to widowisko – powiedział prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.

– Miasto Białystok wspiera to wydarzenie, ponieważ jest to dla nas powód do dumy i satysfakcji, a także stanowi promocję miasta i naszego stadionu – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

W 2017 roku UEFA założyła tzw. Under 20 Elite League, znaną też jako europejską Elite League. W tych ramach odbywa się Turniej Ośmiu Narodów. Jest to turniej towarzyski dla drużyn narodowych do lat 20, następca Turnieju Czterech Narodów, który odbywał się we wcześniejszych latach (od 2001 r.). W 2011 roku jednym ze stałych uczestników turnieju została Polska. Biało-czerwoni byli zresztą triumfatorami dwóch edycji Turnieju Czterech Narodów: w latach 2014/15 i 2016/17, rywalizując z Włochami, Niemcami i Szwajcarią.

W sezonie 2023/24 w turnieju rywalizuje osiem reprezentacji. Oprócz Polski są to: Włochy, Niemcy, Portugalia, Norwegia, Rumunia, Anglia, Czechy. Reprezentacja Polski U-20 w piłce nożnej mężczyzn na chwilę obecną zajmuje 4. miejsce, natomiast Anglia U-20 jest na miejscu 7.

Wejściówki będą bezpłatne – do uzyskania od 11 marca w siedzibie Podlaskiego ZPN przy ul. Jurowieckiej 52 i w siedzibie Spółki Stadion Miejski przy ul. Słonecznej 1. Można będzie też się zarejestrować wysyłając maila na adres: meczu20@stadion.bialystok.pl i odebrać, albo w podanych wyżej lokalizacjach, albo przed meczem w kasach od ul. Słonecznej.

Od 11 marca informacje na temat meczu i wejściówek będą dostępne na stronie Stadionu Miejskiego.

Źródło: UM Białystok
fot.: Marcin Jakowiak